Okulda cam kırıldı

Tutanak artık önemli bir şey değil, eskiden arkadaşlarım her hafta tutanak yiyordular bir şey olmuyordu, parayı ödeyin sadece. O cama 300TL para bile değil camı satın alacaklar bir de onu takmaya usta gelecek, usta parası 300 kurtarmaz
Okulun hademesi takacak fiyat sadece fazla gibime geldi

Aynen :d bir insan neden bilerek yapsın ki zaten? Bende birini bilmeden öldüreyim ceza almayım? Lisede okurken, okul 300TL'ye A4 kağıt istemişti satın alıp vermiştik zorunlu olmamasına rağmen, çocuk camı kırmış parayı ödememe derdine düşmeyin.
Ödeyeceğim ama fiyat fazla gibime geldi

Böyle tiplerin ne dediğine aldırış etme hayat boyu karşına böyle insanlar her yerde çıkacak, daha önce kaç kere karakolluk oldum lisede disiplin cezası aldım, inan bilmeden yaptım vs. deyince işler çok kolaylaşıyor sen bilmeden yaptığını söyle sorun olmaz, ayrıca bu ürünler zaten okulun envanterinde bulunuyor ve okul hademesi tarafından takılıyor usta vs. gelmeyecek o parayı kimse bir daha böyle bir şey yapmaya cesaret etmesin diye caydırma amaçlı istiyorlar, daha önce başıma geldi geçmişte lisede başkanlıkta yaptım.

Son düzenleme:
Tutanak kınama falan ilk defa duyuyorum, biz okuldayken hocalara, yönetime illallah ettirmiştik de başımıza bişey gelmemişti, okul da okunmaz bu devirde.

Sınıfta şişeyle oynarken şişe cama geldi kırıldı. Fiyatını sordum 300 dediler bir de tutanak tuttular. Buzlu cam 60x50 boyutlarda fiyatı normal mi bir de tutanakta bir şey olur mu?

Kendni şöyle savun. Biraz iftiraya kaçacak ama yapacak bir şey yok. Popoyu sağlama almak gerek.
Şöyle de. "oturuyordum, şişe fırlattılar bana. Canım çok acıdı ve o anlık sinirle bende sinirden onlara fırlattım ve cama geldi." gibi şeyler söyle. Kendini mağdur olarak göster. Arkadaşlarını satacaksın ki sicilin kirlenmesin. Ancak bencilliğe de girer.
Ya bunu yap ya da adam gibi atıl okuldan veya kınama al. Ayrıca kaçıncı sınıfsın? Çocukça şeyler yapmayın. Şişe fırlatmak ne ya? Tamam ben de arada yaramazlık yapıyorum. Mesela akıllı tahtadan son ses + bass %100 de arabic camel açıyorum ya da hakan yagarın telefon numarasının yayıldğı videoyu son ses açıyorum tüm koridor yankılanıyor. Ancak bir şeye zarar vermiyorum ve çaktırmıyorum. Ben biliyorum yaramazlığı ancak tadında da bırakmak gerek.

Kendni şöyle savun. Biraz iftiraya kaçacak ama yapacak bir şey yok. Popoyu sağlama almak gerek.
Şöyle de. "oturuyordum, şişe fırlattılar bana. Canım çok acıdı ve o anlık sinirle bende sinirden onlara fırlattım ve cama geldi." gibi şeyler söyle. Kendini mağdur olarak göster. Arkadaşlarını satacaksın ki sicilin kirlenmesin. Ancak bencilliğe de girer.
Ya bunu yap ya da adam gibi atıl okuldan veya kınama al. Ayrıca kaçıncı sınıfsın? Çocukça şeyler yapmayın. Şişe fırlatmak ne ya? Tamam ben de arada yaramazlık yapıyorum. Mesela akıllı tahtadan son ses + bass %100 de arabic camel açıyorum ya da hakan yagarın telefon numarasının yayıldğı videoyu son ses açıyorum tüm koridor yankılanıyor. Ancak bir şeye zarar vermiyorum ve çaktırmıyorum. Ben biliyorum yaramazlığı ancak tadında da bırakmak gerek.
Arkadasla paslaşıyorduk kafasına atmaya çalışıyordum küçük cama geldi buzlu olduğu için kırıldı suçlu benim zaten bir camdan bir şey olmaz sicil kirlenmiyor benim bildigim parayı ödedikten sonra tutanağı atacaklar yüksek ihtimal 11. sınıfım hiç tutanak veya disiplin cezası almadım zaten uyarı verir geçerler.

Böyle tiplerin ne dediğine aldırış etme hayat boyu karşına böyle insanlar her yerde çıkacak, daha önce kaç kere karakolluk oldum lisede disiplin cezası aldım, inan bilmeden yaptım vs. deyince işler çok kolaylaşıyor sen bilmeden yaptığını söyle sorun olmaz, ayrıca bu ürünler zaten okulun envanterinde bulunuyor ve okul hademesi tarafından takılıyor usta vs. gelmeyecek o parayı kimse bir daha böyle bir şey yapmaya cesaret etmesin diye caydırma amaçlı istiyorlar, daha önce başıma geldi geçmişte lisede başkanlıkta yaptım.
Cam kırıldı ama bilmeden oldu. Öyle bir şey yok. İlkokul öğrencisi değil bunlar, rahat dursalar cam durduğu yerde kırılamaz. Sınıf top oynama yeri mi ? Arkadaş bariz suçlu, hala 300 TL lafını yapıyor birde, garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı