Okulda dışlanıyorum

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, yaşım 17 12.sınıfım hafif kilolu birisiyim evime yakın olan bir liseye gidiyorum. Geçen sene ve bu senede yeni başlamasına rağmen hep gözler üzerimden bir şey oluyor mesela direkt suçlu olmasam da herkes benden biliyormuş gibi oluyor. Hocalar takık. Bütün sınıf sınavdan 90 alırken ben 60 alıyorum. Hepsi de kopya çekiyor. Ben de çekiyorum bazen mesela bu sınavda çektim çektiğim kişi 91 aldı ben 66 aldım. Sınavda grup da yoktu aynı şeyleri yazdım bildiklerimi de yazdım yaklaşık 90 olmasa da 80 alırdım ama hoca bana karşı biraz değil bayağı ön yargılı. Sabah da mesela buna benzer olay yaşadık yaptığımız performans odevinden sorular soruyordu herkese kolay kolay sorular sorarken bana bir anda kendisinin bile zor bildiği soruyu sordu. Sınıfta kimse dahi bilmiyordu. Bu durumdan bıktım aileme nakil almak istiyorum diyorum bana izin vermiyorlar. Sınıfta herkes benimle uğraşıyor kendilerinin yaptıklarının suçunu bana atıyorlar. Hocalarla ben yapmadım desem bile inanmıyorlar bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Nakil alamıyorum ailem karşı rica ediyorum bana yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana tavsiyem gidip okul müdürüne bire bir bu konuyu konuşman, bu tarz konularda eğer ailen bir şey demiyorsa biraz sıkıntılı aileni bu durumdan rahatsız olduğunu ve yardıma ihtiyacın olduğunu belirtirsen bence sana destek çıkacaklardır. Ya da gidip öğretmenlerinle de özel konuşabilirsin onun dışında sana zorbalık yapanlara gerekli cevabı vererek susturabilirsin. Tatlı dil çoğu şeyi çözer

Selam dostlar, yaşım 17 12.sınıfım hafif kilolu birisiyim evime yakın olan bir liseye gidiyorum. Geçen sene ve bu senede yeni başlamasına rağmen hep gözler üzerimden bir şey oluyor mesela direkt suçlu olmasam da herkes benden biliyormuş gibi oluyor. Hocalar takık. Bütün sınıf sınavdan 90 alırken ben 60 alıyorum. Hepsi de kopya çekiyor. Ben de çekiyorum bazen mesela bu sınavda çektim çektiğim kişi 91 aldı ben 66 aldım. Sınavda grup da yoktu aynı şeyleri yazdım bildiklerimi de yazdım yaklaşık 90 olmasa da 80 alırdım ama hoca bana karşı biraz değil bayağı ön yargılı. Sabah da mesela buna benzer olay yaşadık yaptığımız performans odevinden sorular soruyordu herkese kolay kolay sorular sorarken bana bir anda kendisinin bile zor bildiği soruyu sordu. Sınıfta kimse dahi bilmiyordu. Bu durumdan bıktım aileme nakil almak istiyorum diyorum bana izin vermiyorlar. Sınıfta herkes benimle uğraşıyor kendilerinin yaptıklarının suçunu bana atıyorlar. Hocalarla ben yapmadım desem bile inanmıyorlar bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Nakil alamıyorum ailem karşı rica ediyorum bana yardımcı olun.
Ailene yaşadığın sorunları seni nasıl etkilediğini anlat.

Ah be adaşım:( dostum bak, bu forum veya başka hiçbir yer sana yardım etmeyecek. 1 yıl boyunca psikolojim bozuk şekilde LGS öğrencisi oldum ve senin yaşadıklarının aynısını yaşadım. Maalesef çözümü yok, inandığın bir din varsa o inanca bağlan; kendinin sevdiği şeyleri yapmaya çalış vs. vs. Ayrıca Discord ismini vermek ister misin bir konuşuruz?

Ailene aynı buraya yazdığın gibi durumu anlat ve o sana takık olan hocayla bir konussunlar. Yada daha basiti müdürle konussunlar ve nakil aldırın. Böyle insanlar olduğu sürece hayat çekilmez hale geliyor.

Ne kadar doğru olur bilmem ama eğer korkak davranıyorsan arkadaşlar arasında dalga konusu olmuş olabilirsin. Sert olmaya çalış sana karışana sende karış. Öğretmenler içinde derslerinde tek oturmayı iste ve derslere katılım sağla bir nevi yalaka öğrenci olmayı deneyebilirsin.

Geri
Yukarı