Okulda hoca telefonu aldı

Olabilir telefonuma el koyma hakkı vermez yine de derste alabilir ama tenefüste izin vermeli.
Sorun şu ki kimse senin fikrini sormuyor bu konuda; MEB kararı vermiş sen ister kabul et ister karşı çık o kurallar uygulanacak. Teneffüste de kullanamazsın derste de. İtiraz edersen de eline birşey geçmez, çünkü adam kafasına göre almıyor telefonu zaten. Yönetmelik ne derse onu yapıyor.

Olabilir telefonuma el koyma hakkı vermez yine de derste alabilir ama tenefüste izin vermeli.

Okuldan okula değişir fakat okula telefon getirmek bir suçtur ayrıca benim telefona bakmam seni ilgilendirmez sen okuldaysan kurallara uymak zorundasın ha sen şimdi diyorsun ki cezalarınız umurumda değil işte böylede konu açarsın :). Öğretmenlerinizin ellerine sağlık.

Okuldan okula değişir fakat okula telefon getirmek bir suçtur ayrıca benim telefona bakmam seni ilgilendirmez sen okuldaysan kurallara uymak zorundasın ha sen şimdi diyorsun ki cezalarınız umurumda değil işte böylede konu açarsın :). Öğretmenlerinizin ellerine sağlık.
Yok efendim okula telefon getirmek sana suçtur, ben getirebilirim. Yok efendim iyi yapmışmış. Sizin gerçekten psikolojik sorunlarınız mı var? Ha anladım ben sizin derdinizi. Telefon olunca kameraya alırlar diye çocuklara şiddet uygulanamıyor değil mi? Siz de bunu meşrulaştırmak için okula telefonu sen getiremezsin ama ben getirebilirim diyorsunuz. Niyetiniz gayet açık yani. Şimdi bir ton tatava yapacaksınız ne alakası var diyeceksiniz. Sanki ben hiç devlet okuluna gitmemişim gibi konuşacaksınız. Ben kimseyi dövmedim deseniz de size şu saatten sonra inanasım asla gelmiyor. Şayet 6 tane devlet okulu (3 farklı şehirde) değiştirdim ve hepsinde döven bir veya birden fazla hocamız vardı. Bizim ise onlara tek yapabileceğimiz şey hocam yapma demek idi. Şimdi gençlerin elinde telefon olduğundan kimseye elleyemiyorsunuz tabii, bu da zorunuza gidiyor muhtemelen. Bu bir önyargı da değil bu arada devlet okuluna giden arkadaşlar yazsın bakalım. Hiç mi dayak yememişler ya da arkadaşları yememiş? Adım kadar eminim devlet okullarına gidenlerden %90'ı yedim veya arkadaşım yedi diyecektir. Yok efendim derste bazıları telefon oynuyormuş da falan filan. Öğretmenler arasında da hâlâ şiddet uygulayanlar var o zaman kimse öğretmen olamasın. Öğretmen olmayı yasaklayalım değil mi? Ne kadar sığ bir fikir, aynı telefon kullanımının yasaklanması gibi. Boş konuştuğunuzu düşünüyorum.

Anlamıyorum sana ait bir eşyayı başkaları nasıl el koyar? Öğretmenmiş bir de. Çok saçma. Ailene danış. Benim telefonumu alsalar ben olay çıkartır yine de alırım o telefonu.

Getirseler bile el koyma hakları yok.

Öğretmenle kavga etmeye çalışmak ya da karşı çıkmak çoğu zaman öğrencinin zararıyla sonuçlanır. Okula telefon götürülmesi ve ders sırasında kullanılması yasak. Geri almak için ailene söyle okula gidip alsınlar.

Gerçi 2 gün geçmiş çoktan almıştır konu sahibi.

Yok efendim okula telefon getirmek sana suçtur, ben getirebilirim. Yok efendim iyi yapmışmış. Sizin gerçekten psikolojik sorunlarınız mı var? Ha anladım ben sizin derdinizi. Telefon olunca kameraya alırlar diye çocuklara şiddet uygulanamıyor değil mi? Siz de bunu meşrulaştırmak için okula telefonu sen getiremezsin ama ben getirebilirim diyorsunuz. Niyetiniz gayet açık yani. Şimdi bir ton tatava yapacaksınız ne alakası var diyeceksiniz. Sanki ben hiç devlet okuluna gitmemişim gibi konuşacaksınız. Ben kimseyi dövmedim deseniz de size şu saatten sonra inanasım asla gelmiyor. Şayet 6 tane devlet okulu (3 farklı şehirde) değiştirdim ve hepsinde döven bir veya birden fazla hocamız vardı. Bizim ise onlara tek yapabileceğimiz şey hocam yapma demek idi. Şimdi gençlerin elinde telefon olduğundan kimseye elleyemiyorsunuz tabii, bu da zorunuza gidiyor muhtemelen. Bu bir önyargı da değil bu arada devlet okuluna giden arkadaşlar yazsın bakalım. Hiç mi dayak yememişler ya da arkadaşları yememiş? Adım kadar eminim devlet okullarına gidenlerden %90'ı yedim veya arkadaşım yedi diyecektir. Yok efendim derste bazıları telefon oynuyormuş da falan filan. Öğretmenler arasında da hâlâ şiddet uygulayanlar var o zaman kimse öğretmen olamasın. Öğretmen olmayı yasaklayalım değil mi? Ne kadar sığ bir fikir, aynı telefon kullanımının yasaklanması gibi. Boş konuştuğunuzu düşünüyorum.
Öğretmen şiddet uyguluyorsa öğrenci darp raporu alır öğretmenden şikayetçi olur.
Anlamıyorum sana ait bir eşyayı başkaları nasıl el koyar? Öğretmenmiş bir de. Çok saçma. Ailene danış. Benim telefonumu alsalar ben olay çıkartır yine de alırım o telefonu.

Getirseler bile el koyma hakları yok.
Kim diyor hakları yok diye? MEB yeni kararname mi yayınladı?

Öğretmen şiddet uyguluyorsa öğrenci darp raporu alır öğretmenden şikayetçi olur.
Telefonları yanlarında olursa kameraya alacakları için öğretmen şiddet uygulayamaz, öğrencinin de darp raporu almasına gerek kalmaz.

Z kuşağı dediğiniz nesilin bir kısmı boomerlar gibi kafasını kuma gömerek yaşasa da bir kısmı haklarını aramayı iyi biliyor. Madem telefon eğitim öğretime zarar veriyor, öğretmenler de telefonlarını okula girerken bir dolaba koyup kilitlesin ve çıkışta geri alsın. Adil olan bu sonuçta. Nasıl fikir?
Sorun şu ki kimse senin fikrini sormuyor bu konuda; MEB kararı vermiş sen ister kabul et ister karşı çık o kurallar uygulanacak. Teneffüste de kullanamazsın derste de. İtiraz edersen de eline birşey geçmez, çünkü adam kafasına göre almıyor telefonu zaten. Yönetmelik ne derse onu yapıyor.
Her şeyi bu yasak olduğu için yasak, bu serbest olduğu için serbest olarak yorumluyorsanız; Atatürk'ün yaptıkları da Osmanlıya göre yasal değildi ama bence Atatürk'ün yaptıkları doğru olandı. Zaten hakkımızı aramayan bir toplum olduğumuz için hâlâ gelişmekte olan ülkeler kategorisindeyiz.

Kısaca bence el koymaya hakkı yok. Konu sahibi hakkını sonuna kadar aramalı.

Yok efendim okula telefon getirmek sana suçtur, ben getirebilirim. Yok efendim iyi yapmışmış. Sizin gerçekten psikolojik sorunlarınız mı var? Ha anladım ben sizin derdinizi. Telefon olunca kameraya alırlar diye çocuklara şiddet uygulanamıyor değil mi? Siz de bunu meşrulaştırmak için okula telefonu sen getiremezsin ama ben getirebilirim diyorsunuz. Niyetiniz gayet açık yani. Şimdi bir ton tatava yapacaksınız ne alakası var diyeceksiniz. Sanki ben hiç devlet okuluna gitmemişim gibi konuşacaksınız. Ben kimseyi dövmedim deseniz de size şu saatten sonra inanasım asla gelmiyor. Şayet 6 tane devlet okulu (3 farklı şehirde) değiştirdim ve hepsinde döven bir veya birden fazla hocamız vardı. Bizim ise onlara tek yapabileceğimiz şey hocam yapma demek idi. Şimdi gençlerin elinde telefon olduğundan kimseye elleyemiyorsunuz tabii, bu da zorunuza gidiyor muhtemelen. Bu bir ön yargı da değil bu arada devlet okuluna giden arkadaşlar yazsın bakalım. Hiç mi dayak yememişler ya da arkadaşları yememiş? Adım kadar eminim devlet okullarına gidenlerden %90'ı yedim veya arkadaşım yedi diyecektir. Yok efendim derste bazıları telefon oynuyormuş da falan filan. Öğretmenler arasında da hâlâ şiddet uygulayanlar var o zaman kimse öğretmen olamasın. Öğretmen olmayı yasaklayalım değil mi? Ne kadar sığ bir fikir, aynı telefon kullanımının yasaklanması gibi. Boş konuştuğunuzu düşünüyorum.

Hocam genelleme yapma yanlış her öğretmen bir değil bu düsüncenizi ben çok çirkin buldum🙂

Telefonları yanlarında olursa kameraya alacakları için öğretmen şiddet uygulayamaz, öğrencinin de darp raporu almasına gerek kalmaz.

Z kuşağı dediğiniz nesilin bir kısmı boomerlar gibi kafasını kuma gömerek yaşasa da bir kısmı haklarını aramayı iyi biliyor. Madem telefon eğitim öğretime zarar veriyor, öğretmenler de telefonlarını okula girerken bir dolaba koyup kilitlesin ve çıkışta geri alsın. Adil olan bu sonuçta. Nasıl fikir?

Her şeyi bu yasak olduğu için yasak, bu serbest olduğu için serbest olarak yorumluyorsanız; Atatürk'ün yaptıkları da Osmanlıya göre yasal değildi ama bence Atatürk'ün yaptıkları doğru olandı. Zaten hakkımızı aramayan bir toplum olduğumuz için hâlâ gelişmekte olan ülkeler kategorisindeyiz.

Kısaca bence el koymaya hakkı yok. Konu sahibi hakkını sonuna kadar aramalı.
Atatürk'ün yaptıklarıyla derste telefon kullanmanın alakası yok. İkisinin de yasal olmaması ikisini aynı yapmaz. Dayak yiyen bir öğrencinin telefona ihtiyacı olmaz. Şikayette bulunur, darp raporu alınır soruşturma başlatılır dayak yiyip yemediği ortaya çıkar. Şikayette bulunmayacak öğrenci zaten kayda almaz. Milyonda bir dayak yiyen öğrenci kayda alabilsin diye bütün ders milletin telefona bakıp kıkırdamasını mı çekelim? İstemiyorum ben derste kendini komik sanan avellerin kikirdeye kikirdeye benim haberim yokken fotoğrafımı çekmesini, tenefüste sınıfın ortasında kimseyi umursamadan tiktok çekmesini. Bunlar telefon getirmek yasak iken oluyorsa telefonlar serbest olduğunda neler yapacaklar kim bilir? Herşeyin en iyisini bilen uyanık, "hakkını yedirmeyen" şahıslar dayak yemekten o kadar korkuyorlarsa gitsinler kamerası olmayan tuşlu bir telefon alsınlar, öğretmen sesini yükselttiği an annelerini ararlar sınıftan çıkarlar. Ama ben derse girdiğim sınıfta telefonların serbest olmasını istemiyorum.

Ama ben derse girdiğim sınıfta telefonların serbest olmasını istemiyorum.

Tenefüste, öğle arasında kullanılabilir ama derste kullanılması gerçekten kötü yani. 2 hafta falan oldu derste arkadaşım başka bir arkadaşımın fotoğrafını çok çirkin çekip guruba attı tenefüste sanki kan davası gibi birbirlerine daldılar öğretmenim bile zor ayırdı.

Geri
Yukarı