Okulda iftiraya uğradım

Hocam haklı olduğum durumdan haksız çıkmak istemiyorum. Muhtemelen pazartesi rehberlikçiyle konuşçam ve o kızın disipline gitmesini talep edeceğim arkadaşlarımıda yanıma alıp.

Hocam bizim burada yazdığımız şiddet, zorbalık gibi seçenekleri eğer yasal yollardan sonuç alamazsanız ya da sonuç alırsanız da düşük bir ceza alırsa kullanabilirsiniz. Önce öğretmenlerle, müdürle vb. olayı halletmeye çalışın onlar olmazsa buradakiler.

İlacınız zaman. Kızın iddialarını sürekli yalanlayıp insanları oyalayın. O süreçte kızı gözlemleyin en sevdiği şey nedir, arkadaşlarına nasıl davranıyor, hareketleri nasıl diye. Çıkışta yaparsanız fotoğraf sayesinde daha rahat edersiniz. Sonrasında ise onu gözlemleyince grubunuzda kızı nasıl en kötü duruma düşürürüz diye plan yapın. O kadar iyi bir plan olsun ki kız bir daha gün yüzü göremesin. Diğer durum diplomasi. Olayı idareye taşıyın ailenizi ikna edin idareye getirin ve işler çok ileri boyuta giderse siz de ona iftira atın. Zorunda kalmadıkça kullanmayın dediğim yöntem de şiddet.

Merhaba hemen konuya gireyim. Sınıfımıza bir tane kız geldi. O kız gelmeden disiplinlik olaylar falan yoktu sonra ne olduysa arkadaş grubuyla biz cinsel organınızı birbirinize değdiriyorsunuz diye suç geldi. Ya abi birbirimizi iter enseye şaplak falan atarızda o ne demek? İnkar ettik böyle büyük bir suç işleyecek kadar aklımız elveriyor dedik hoca bir daha gör miyim dedi.

Ondan sonraki günlerde enseye bile vurmadan geçti sonra ne olduysa rehberci çağırdı ve gene aynı suç. Biz kimin yaptığını biliyorduk o yeni gelen kız muhtemelen bixe iftira atıyordu bizde ismini verdik rehberciye iftira atıyor diye. Sonradan o gün bu kız ağlayarak sınıf hocamızın yanına gelmiş ve bunlar gene yapıyor hocam dedi. Cuma günüydü öğleden sonra eve gitmiştik zaten yapmamız imkansız olan bir şey için suçlandık. Hoca ailemi aradı ve annemgil hemen eve gel dedi. Geldiğimde anlamıştım olayı ve anlattım.

Ailem tabii ki inanmadı ama sonradan rehberlikçinin bu olayı kapatalım dediğinde büyük ihtimal onlarda farkına vardı ve inandılar. Babam bu konuyu bilmiyordu cenazesi vardı çünkü. Ve tam bugün babamda öğrendi. Hoca annemgile muhtemelen sizi utandırmamk için inkar ediyor diye mesaj attı. Abi yemin ederim soğudum okuldanda sınıftan da. Yeminler ettim kurana el bastım kendimi kanıtlamak için. Ailem bana güvendi ancak babamla annem bayağı bir kavga etti. Ne yapmalıyım bu durumda hiçbir fikrim yok.
Böyle bir konuda çok sakin kalmışsınız, bir daha çağırırlarsa sesinizin tonunu yükseltin. Size cinsellik üzerinden vuran kişiyi annenize bile savunan bir okul için MEB'e şikayette bulunun, her şeyi detaylıca şikayetinizde belirtin. Tüm okulda sizi çok büyük bir olaydan ve sapıklıktan dolayı küçük düşüren bir öğrenci ve öğretmenin ceza alması için çabalayın hocam.

Çivili bir haydarın halledemeyeceği birşey yok.

(!)

Herkese merhaba, olaylar geliştir arkadaşlar. O kız rehberlikçiye ben yapmadım sınıf hocası abartıyor demiş. Rehberlikçide agamızdan birine demiş ve bunu bana dedi bende direk hoca bize özel grup kurmuştu oraya yazdım. Yarın sınıf hocasınında dersi var bizi yüzleştireceğdi normalde artık umarım bize inanır.

Herkese merhaba, olaylar geliştir arkadaşlar. O kız rehberlikçiye ben yapmadım sınıf hocası abartıyor demiş. Rehberlikçide agamızdan birine demiş ve bunu bana dedi bende direk hoca bize özel grup kurmuştu oraya yazdım. Yarın sınıf hocasınında dersi var bizi yüzleştireceğdi normalde artık umarım bize inanır.

Gençler kötü olay gerçekleşti hoca cinsel istismar yaptığımızı söylüyor cidden delireceğim abi. 1 kişi şikayet etti diye bunlar başımıza geliyor hoca hala inanmıyor yazıklar olsun.

öncelikle yaşadığın bu olayın çok üzücü olduğunu söyleyebilirim. Bu tür iftiralar, insanların hayatını ciddi şekilde etkileyebilir.

Bu durumda yapabileceğin birkaç şey var:

• hocalarınla konuş ve iftiraların gerçek olmadığını onlara tekrar anlat.
  • okulun idaresiyle konuş ve bu konuyu resmi olarak aç.
  • hukuksal olarak bir işlem başlatabilirsin.
bu süreçte sana destek olabilecek ailenden, arkadaşlarından ve ailen varsa bir terapistten yardım alabilirsin.

Umarım bu bilgiler sana yardımcı olur. Her şeyin yoluna girmesini diliyorum.

Hocam bir sorum var sadece 1 kişinin lafına (cinsel istismar olmuş suçumuz şimdi) disipline gider miyiz? Ortada ne bir görüntü ne bir kanıt var sadece 2 3 kız yalakası olduğu için satabilir. Hpca bence yalan söylüyor şimdi de velileriniz yanlış anlamış diyor ancak hala cinsel istismarla suçlanıyoruz. Hoca velileriniz gelmesin kızdan özür dileyin olay kapansın diyor cidden delireceğim.

Son düzenleme:

Gençler kötü olay gerçekleşti hoca cinsel istismar yaptığımızı söylüyor cidden delireceğim abi. 1 kişi şikayet etti diye bunlar başımıza geliyor hoca hala inanmıyor yazıklar olsun.

Hocam bir sorum var sadece 1 kişinin lafına (cinsel istismar olmuş suçumuz şimdi) disipline gider miyiz? Ortada ne bir görüntü ne bir kanıt var sadece 2 3 kız yalakası olduğu için satabilir. Hpca bence yalan söylüyor şimdi de velileriniz yanlış anlamış diyor ancak hala cinsel istismarla suçlanıyoruz. Hoca velileriniz gelmesin kızdan özür dileyin olay kapansın diyor cidden delireceğim.

Özür mözür dilemeyin, arkadaşlarınızla birlikte okula velilerinizi getirin ve hocayla konuşun beraber detaylıca kanıtların olmadığını, sadece kendisinin size laf attığını vb. bu kadar kişi yapmadık diyorsa 2-3 kişinin lafına inanmaları imkansız. Belli ki hoca o kızın yanında duruyor yani taraf seçiyor. Arkadaşlarınızla birlikte velilerinizi getirtip hocayla konuşun. Sakın özür dilemeyin. Hakkınızı arayın.

Geri
Yukarı