Okulda İlk Kopyanızı Ne Zaman Çektiniz?

7. sınıftayken din sınavında hoca bir surenin okunuşunu ve anlamını soracağım, ezberleyin demişti. Sınıfta kimse ezberlememişti hepimiz bir kağıda yazdık sınavda o kağıtlardan kopya çektik [emoji38]

Hocaya da hiç yakalanmadım şu an bütün sınavları kopya çekiyorum😀
Aferin böyle devam et. Uçurtma Avcısı'nı okudun mu? Sana bir bölümden bahsedeyim. "Bu dünyadaki en büyük günah çalmaktır. Birinin arabasını çalarsın onu malından edersin, birini öldürürsün hayatını çalarsın, kopya çekersin onun hayallerini ve hedefini çalarsın..." Umarım anlamışsındır...

Lise ikide tarih sınavında. Bedeni hiç bir şey demiyor herkes kopya çekiyordu. Ben de çekeyim dedim ve yakalandım ama hoca düzeltti geri verdi kağıdı. (Kopya kağıdı çok büyüktü, katlayıp verdi)

Yanımda oturan birisi vardı, ondan baka baka cevapları sınav kağıdıma yazmıştım bir sınavda. Hatta "Trafik ışıklarında kırmızıda ne yapılır, sarıda ne yapılır, yeşilde ne yapılır?" gibi bir soru vardı sanki. Yanımda oturan "Hiçbir şey" şıkkını işaretlemişti, ben de doğru cevabı bile bile "Hiçbir şey" demiştim 🤣 Hangi sınav, ne zaman oldu, nasıl becerdim, hiç hatırlamıyorum :D

Bir de ilkokulda normal test çözdüğümüz vakit ben hemen cevap anahtarından cevaplara bakıp testime işaretliyordum. Bu sayede bir testi ilk bitiren her zaman ben oluyordum 😎 Ne zaman öğretmenime yakalandım, o zaman tüm cevap anahtarları git-tiiiii... 🤣 O gün bu gündür, aşırı üşendiğim vakitler hariç cevaplara cevap anahtarından bakmam :D

4. Sınıfta İngilizce sınavım ful olmasına rağmen emin olamayıp kağıttan bakmak isterken hocanın yakalaması...
Allah'tan hoca insaflı çıktı, kabul etti kağıdımı [emoji23]

Hiç çekmedim. Çekenleri de sevmem. Emek hırsızlığından başka bir şey değil.

Bu arada, hiç herhangi bir sınavda tahtanın önünden sınıfa baktınız mı? Her şey aşırı belli oluyor.

Geri
Yukarı