Okulda psikolojik şiddet görüyorum karakola şikayet etsem sorun çözülür mü?

Demokrat21

Centipat
Merhaba, ortaokulda çalışmadığım için kötü bir liseye gittim ama lisede aklım başıma geldi çalışmaya başladım daha iyi bir okula geçme imkanım var ama okuluma çok alıştığım için değiştirmek istemiyorum. Çalışkan, sessiz bir öğrenci olmam sebebiyle sınıfın çoğu benden nefret ediyor bir tane zorba var ki zamanında birbirimize girdik, sürekli benimle uğraşıyor müdür yardımcısı beni çok seviyor 2 kere şikayet ettim kısmı düzelmeler oldu ama hala rahatsız ediyor belli bir süre geçtikten sonra artıyor. Ailemi bu işe karıştırmak istemiyorum. Müdür yardımcısına tekrar gitsem gene aynısının olacağını düşünüyorum. 17 yaşımdayım okulun bulunduğu karakola dilekçe versem kabul ederler mi? Ya kavga edeceğim, etmek istemiyorum bu beni gözden çok düşürür ama artık sinirden yerimde duramaz oldum ya da böyle bir şikayet ile çözeceğim. Müdür yardımcısı ben 2 kere şikayet etmeme rağmen ne tutanak tuttu ne disiplin işlemi uyguladı. Mahallede beni çok seven abilerim var, durumu anlatsam zorbanın defterini dürerler ama bu da bana çok zarar verir itibar açısından. Okulun bulunduğu ilçedeki karakola dilekçe verirsem işleme alırlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulla alakalı işlere polis vb. yerler müdahale etmiyor. Ha tabii uyuşturucu gibi narkotik bir olay varsa müdahale ederler. Ancak diğer türlü işlerle okul idaresi ilgileniyor. Olaylar okul dışında gerçekleşiyor ise polis belki olabilir.

İşin içerisinde darp mevcut ise alırlar.

Merhaba, ortaokulda çalışmadığım için kötü bir liseye gittim ama lisede aklım başıma geldi çalışmaya başladım daha iyi bir okula geçme imkanım var ama okuluma çok alıştığım için değiştirmek istemiyorum. Çalışkan, sessiz bir öğrenci olmam sebebiyle sınıfın çoğu benden nefret ediyor bir tane zorba var ki zamanında birbirimize girdik, sürekli benimle uğraşıyor müdür yardımcısı beni çok seviyor 2 kere şikayet ettim kısmı düzelmeler oldu ama hala rahatsız ediyor belli bir süre geçtikten sonra artıyor. Ailemi bu işe karıştırmak istemiyorum. Müdür yardımcısına tekrar gitsem gene aynısının olacağını düşünüyorum. 17 yaşımdayım okulun bulunduğu karakola dilekçe versem kabul ederler mi? Ya kavga edeceğim, etmek istemiyorum bu beni gözden çok düşürür ama artık sinirden yerimde duramaz oldum ya da böyle bir şikayet ile çözeceğim. Müdür yardımcısı ben 2 kere şikayet etmeme rağmen ne tutanak tuttu ne disiplin işlemi uyguladı. Mahallede beni çok seven abilerim var, durumu anlatsam zorbanın defterini dürerler ama bu da bana çok zarar verir itibar açısından. Okulun bulunduğu ilçedeki karakola dilekçe verirsem işleme alırlar mı?

Milli eğitim müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. İdarecinin veya disiplin kurulunun bu durumu çözmesi zorunlu bir görevi. Darp mevcut ise hastaneden darp raporu da alabilirsiniz. Acildeki doktora bunu bildirmeniz yeterli.

Merhaba, ortaokulda çalışmadığım için kötü bir liseye gittim ama lisede aklım başıma geldi çalışmaya başladım daha iyi bir okula geçme imkanım var ama okuluma çok alıştığım için değiştirmek istemiyorum. Çalışkan, sessiz bir öğrenci olmam sebebiyle sınıfın çoğu benden nefret ediyor bir tane zorba var ki zamanında birbirimize girdik, sürekli benimle uğraşıyor müdür yardımcısı beni çok seviyor 2 kere şikayet ettim kısmı düzelmeler oldu ama hala rahatsız ediyor belli bir süre geçtikten sonra artıyor. Ailemi bu işe karıştırmak istemiyorum. Müdür yardımcısına tekrar gitsem gene aynısının olacağını düşünüyorum. 17 yaşımdayım okulun bulunduğu karakola dilekçe versem kabul ederler mi? Ya kavga edeceğim, etmek istemiyorum bu beni gözden çok düşürür ama artık sinirden yerimde duramaz oldum ya da böyle bir şikayet ile çözeceğim. Müdür yardımcısı ben 2 kere şikayet etmeme rağmen ne tutanak tuttu ne disiplin işlemi uyguladı. Mahallede beni çok seven abilerim var, durumu anlatsam zorbanın defterini dürerler ama bu da bana çok zarar verir itibar açısından. Okulun bulunduğu ilçedeki karakola dilekçe verirsem
Çoğu okul içi olayda polis karışmıyor. Fakat işin içinde darp varsa kesinlikle şikayet etmelisin polisler bu konuda yardımcı olur. Orası dağ başı değil okul sonuçta zorbalık öğrenmeye değil kendini geliştirmeye gelinir. Neden okumak istemeyen insanları aileleri zorla okutur ki hocam.

Bir öğretmenlik mezunu olarak sana doğru yolu söyleyeyim canım kardeşim. Memurlukta askeriye gibi üst ast bir zincirlemeden oluşur. Önce sınıf öğretmenine o olmadı rehber öğretmene o da olmadı müdür yardımcısına o da olmadı müdüre kadar git. Çözemezlerse işi cimere şikayet et müdür yardımcısına da söyle bunu eğer hala rahatsız ederse beni sizi cimere şikayet edeceğim de. Müdür yardımcısının veya diğer öğretmenlerin bir görevi de istenmeyen davranışları ortadan kaldırmaktır hele ki bu bir zorba öğrenciyse. Çok görüyoruz akranlar arasında zorba bireyleri. Dediklerimi yap.

@SSVinvo Müdür yardımcısını çok seviyorum, bu mevzu dışında çok yardımcı oldu. Müdür yardımcısı bana bulaşan dangalağı da seviyor işin tuhafı. Onun için tehdit edemem. Sınıf hocasının umurunda değil.
Çoğu okul içi olayda polis karışmıyor. Fakat işin içinde darp varsa kesinlikle şikayet etmelisin polisler bu konuda yardımcı olur. Orası dağ başı değil okul sonuçta zorbalık öğrenmeye değil kendini geliştirmeye gelinir. Neden okumak istemeyen insanları aileleri zorla okutur ki hocam.
Hayır, darp etmedi tehdit ettim zaten "erkeksen gel bir tane vur bakayım" diye bir şey yapamadı.
İşin içerisinde darp mevcut ise alırlar.

Milli eğitim müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. İdarecinin veya disiplin kurulunun bu durumu çözmesi zorunlu bir görevi. Darp mevcut ise hastaneden darp raporu da alabilirsiniz. Acildeki doktora bunu bildirmeniz yeterli.
Darp olmadı hocam. Bir daha laf atarsa ağır konuşacağım, o zaman belki saldırır.

Geri
Yukarı