Okulda sakız çiğnendiği için küfür eden hoca nereye şikayet edilir?

Okul kuralları yönetmeliğine göre okul saatleri ve sınırları içerisinde sakız çiğnemek yasak fakat buna rağmen "hoca" olacak eğitimci kişiliğe sana hakaret ve tehdit etme hakkı tanımıyor. Okul müdürüne şikayet et önce, yanında olaya şahit olan arkadaşın veya başka bir hoca da olursa iyi olur ispatlanabilmesi açısından. Bu şekilde olay çözüme varamazsa CİMER'e şikayet edersin.

Gidip müdüre şikayet et cimerle vs. uğraşmaya değmez tamamen vakit kaybı eğer müdür gerçekten eğitimli biriyse gereğini yapar diye düşünüyorum.

Aileniz okula gelip müdür yardımcısıyla görüşsün, "böyle bir hareketi nasıl yapıyorsunuz, siz kimsiniz?" şeklinde bir tavır takınsın ve Milli Eğitim Bakanlığına şikayet edeceğini söylesin. Sonrasında aileniz gittikten sonra müdür yardımcısı sizi öğretmen ile görüştürmeye çalışır ve öğretmeni özür diletmeye çalışır fakat özrü kabul etmeyin. Aileniz şikayet etsin. Sonrası zaten her türlü sizin lehinize sonuçlanır.

Felç bırakırdım ben olsam. Okul çıkışında bir güzel patlatmıştık. O günden sonra okula gelemedi. Öğretim görevlisi adını ağzıma bile alasım içimden gelmiyor. Şikayet edebilirsiniz en yakın şubeye. Yanınızda şahitleriniz vardır heralde? Yinede kanıt olmadan her hangi bir ceza alacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı