Okulda saç uzatmaya izin vermiyorlar

patatespc

Hectopat
Daha fazla  
Ben 8. sınıfa gidiyorum müdürle falan hiç ters düşmek istemiyorum ondan lisemi etkilemesin diye saçım fazla uzun değil. Tarıyorum da ama kesmemi istiyor ve kılık kıyafet yönetmeliğinde de bununla ilgili bir kural bulunmuyor. Sizce PDF'yi indirip götürsem ses çıkarırlar mı? Hiç kesmek istemiyorum zorla keseceklerini söylediler. Ne yapmalıyım biraz yardımcı olur musunuz?

Saçını topla veya taç tak.

Ben 8. sınıfa gidiyorum müdürle falan hiç ters düşmek istemiyorum ondan lisemi etkilemesin diye saçım fazla uzun değil. Tarıyorum da ama kesmemi istiyor ve kılık kıyafet yönetmeliğinde de bununla ilgili bir kural bulunmuyor. Sizce PDF'yi indirip götürsem ses çıkarırlar mı? Hiç kesmek istemiyorum zorla keseceklerini söylediler. Ne yapmalıyım biraz yardımcı olur musunuz?

Aynı lafları yıllarca duydum kesemediler :p

Liseni etkilemez müdürle ters düşmen. Kurallarda uzun saç serbestse, istediği kadar çene yorsun. Olay büyürse ailenden destek alırsın.

Saçını topla. Normalde bu saçma kural eskide kaldı ama sanırım hala uygulayan okullar var.

Öyle bir kural yazmıyorsa o onun kendi kuralıdır, kesmene gerek yok artık karışmasınlar saçımıza.

Sizce PDF'yi indirip götürsem ses çıkarırlar mı?
Bu tarz durumlarda yönetmeliği gösterirseniz onlar da sizinle iddialaşır, olup olmadık şeylerden yönetmeliği gösterip ceza verebilirler. Sadece yönetmeliğe göre saçımı kestirme zorunluluğum bulunmuyor, saçım düzenli ve toplu deyip geçebilirsiniz. İnatlaşmaya gerek yok.

Hiç bir şey yaptıramazlar. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Ailen de destekliyormuş, ne güzel işte. Israrcı olurlarsa durumu açıkla ve kestirmeyeceğini söyle. En kötü ailen arasın konuşsun.

Geri
Yukarı