Okulda siyaset

ı love you

Hectopat
Derslerde öğretmenlere konuyla ilgili veya konuşurken siyaset konuşmak yasak mı? Mesela sosyal bilgiler dersinde derste cumhurbaşkanı olmak için gereken şeylerde sicilinin temiz olması gerektiği yazıyor. Bunun üstüne yorum yapmak yasak mı?

Öyle bir şey yok. Ama büyük tartışmalar çıkabilir ve gerek yok zaten derste siyaset yapmaya. Hoca eğer bu tip şeylere takıntılıysa dersten geçirmeye de bilir.
Yok benim hocam gayet açık görüşlü fikirlere saygı duyan bir insan. Çocuklarında zaten hepsi siyaset veya bu bahsettiğim konulara uzak insanlar. Yani lise olsa olabilirse ortaokulda pek öyle tartışmalar olmuyor.

Akdeniz Üni'de bazı bölümlerde (hocaya bağlı olarak) yasak. Ortaokul-Lisedeki hocalar zaten bu tarz konulara pek girmez en azından ben lisedeyken öyleydi.

Akdeniz Üni'de bazı bölümlerde (hocaya bağlı olarak) yasak. Ortaokul-Lisedeki hocalar zaten bu tarz konulara pek girmez en azından ben lisedeyken öyleydi.
Garip olan taraf ben ortaokuldayım ve hocam böyle konularda sisteme ince giydirmeler yapıyor. Çok az kişi anlasada derse renk katıyor. Öyle konularda en fazla onunla konuşuyorum.

Garip olan taraf ben ortaokuldayım ve hocam böyle konularda sisteme ince giydirmeler yapıyor. Çok az kişi anlasada derse renk katıyor. Öyle konularda en fazla onunla konuşuyorum.
Bende ortaokuldayım bizim sınıfta iktidar yanlısı bir arkadaş var diğer arkadaşlar toplanıp ona anlatıyoruz ancak o dinlemiyor bile.

Zaten lisenin sonuna kadar kimsenin bir şey diyeceğini sanmıyorum. Tabii ki saygı çerçevesinde. Sonuçta çocuksunuz. O zaman yaptığınız siyaset siyaset olarak görülmediği için sıkıntı olmaz diyorum. Hocadan hocaya da değişebilir ayrıca.

Geri
Yukarı