Okulda teneffüste telefona bakma yasağı

Annem öğretmen. Şu an üniversitedeyim ama lisede iken orta okulda ve lise de öğrencilerin telefon getirmesi yönetmeliğe aykırıymış diye diyordu ama tam olarak yönetmeliği okumadım tabii bilmiyorum. Ve bizde de telefon yasaktı sabah topluyorlardı ama öğle arasında geri veriyor sonra tekrar topluyorlardı.

Bizim sabahtan telefonları topluyorlar, akşam çıkarken geri veriyorlar. 12. sınıf olmamıza rağmen böyle maalesef. O yüzden telefonumu okula getirmiyorum, hem getirmemin amacı yok hem de boş yere ceza almak istemiyorum açıkçası. Arama yapacaklarını bile söylüyorlar.

İyi de bu bana çok saçma geliyor ya. Mantıklı sebebi olmayan bir kural bu :(

Ailenize söyleyebilirsiniz, hatta arkadaşlarınızın da ailelerine şikayet etmelerini isteyin. Hep beraber okula bu durumdan şikayete gelirlerse belki bir şeyleri değiştirebilirler.

Basit çözüm, imzalamıyorum de geç. İnat ederlerse MEB hattını aramanı öneririm.
İmzalamıyorum diyemem hocam. Cesaret edemem böyle bir şeyi. Müdür imzalatıyor ek-9'u ve müdürümüz bildiğin Keloğlan'daki devler gibi. İnsan cesaret edemiyor imzalamıyorum demeye.

Bu konuda arkanda duracak tek kişi annen baban. Annen baban senin hakkını savunursa, okula gelip ''Ben çocuğumun saçına başına tırnağına kaşına gözüne karışmıyorum, sen kimsin ulan'' derse, biraz da ortamı gererse bu hem senin için hem de diğer öğrenciler için rahatlatıcı bir etki yaratacaktır. Anayasada çocukların boyalı saçla okula gitmesini yasaklayan bir madde mi var? Uzun saçla gitmesini yasaklayan bir madde mi var? Dediğim gibi, arkanızda duracak tek kişi anne babanızdır. Telefon senin mülkündür ve '' Okulda telefon yasak'' deyip senden almaları özel mülkün ihlaline girer.

Yeni konular

Geri
Yukarı