Okulda yalnız oturunca sıkılıyorum

Bu kafa yapısına sahip insanlar potansiyel suçludan farklı değildir gözümde. Ya ezeceksin ya ezileceksin nasıl bir düşüncedir yahu? Neden herhangi bir şey yapmak zorunda olsun ki? Herkes takılsın kafasına göre abi. Neden ya ezmek yada ezilmek zorunda olalım.
En iyisi kendi yaptığıma devam etmek. Sizin gibi resim çizebilirim orta seviye çizim yeteneğim var zaten. Bir gün belki yanıma gelir konuşur.

Senin gibi olan kimse yok mu okulda? Ayrıca ilgi duyduğun konular neler?
Ya aslında 2-3 tabi yakın arkadaşım var ama onlar illa başka işlerle uğraşıyorlar açıklama yaptığım gibi. Bir kaç teneffüs birlikte otursak ta 2-3 teneffüs illa boş boş oturmakla geçiyor benim için. Bu durumlarda cidden üzülüyorum. Tabi ki her zaman benle vakit geçirmezler ama kimse de olmayınca cidden üzülüyorum. Çok fazla ilgi duyduğum şey var ama oyunlar, filmler, resim, müzik gibi bir sürü var. Oyun dediğime bakmayın asosyal biri değilim. Arkadaşlarım varken konuşurum ederim ama kimse olmayınca tabi çekingenliğim başlıyor. Zaten özgüveni olan biri değilim.

Ya bu tarz cidden bana uygun bir şey değil. Bizim sınıfta çok popüler birisi yok zaten. Hem ben üstünlük taslamayı seven biri değilim. Rahatsızlık duyduğum bir ortamda durmam. Okul zaten Özel Fen lisesi yani benden daha zenginlerde var. Orta halli bir aileyiz.
Biraz burnu havada takıl, öyle olmasan bile bir süre serin dur, çok da kendini kasma yoksa Alacakaranlık izleyen 15 yaşındaki özenti Berke Can'a dönebilirsin.

Merhabalar.

Malum okulların açılmasına 1.5 ay falan kaldı. Açılacağını pek zannetmiyorum ama geçen aylarda da okula giderken yalnız başıma oturuyordum. Arkadaşlarımla aram iyidir ama çoğu kızlarla voleybol oynuyor ama ben voleybol oynamayı pek seven birisi değilim. Arada sohbet etmek için arkadaşlarla okulda konuşuyoruz ama en az bir kere yalnız oturduğum oluyordu. 10 dakika teneffüs bana 1 saat gibi geliyordu ve aşırı huzursuz oluyordum. 9. sınıftan 10. sınıfa geçtim ve neredeyse 3 yıl bu sorunu yaşayacağımdan korkmaya başladım. Herkesin eğlenirken, oyun oynarken benim yalnız oturup üzülmem bana koymaya başladı. Okul açıldığı zaman sıkılmamak için ne yapabilirim?

Üniversite hayatıma kadar bütün okul zamanlarım bu şekilde geçti kimseyle konuşmazdım sıramdan bile kalkmazdım ama zamanımı böyle üzülerek değil kitap okuyarak veya boş bir deftere yazılar yazarak resim çizerek geçirirdim bence sende öyle yapmalısın.

Ya aslında 2-3 tabii yakın arkadaşım var ama onlar illa başka işlerle uğraşıyorlar açıklama yaptığım gibi. Birkaç teneffüs birlikte otursak ta 2-3 teneffüs illa boş boş oturmakla geçiyor benim için. Bu durumlarda cidden üzülüyorum. Tabi ki her zaman benimle vakit geçirmezler ama kimse de olmayınca cidden üzülüyorum. Çok fazla ilgi duyduğum şey var ama oyunlar, filmler, resim, müzik gibi bir sürü var. Oyun dediğime bakmayın asosyal biri değilim. Arkadaşlarım varken konuşurum ederim ama kimse olmayınca tabii çekingenliğim başlıyor. Zaten özgüveni olan biri değilim.

Biriyle uzun bir sohbet etmek istiyorsanız, rastgele birine gidip ''Ubisoft/EA hakkında ne düşünüyorsun" diye sor. Bu muhabbet sizi bir hafta götürür.

Biriyle uzun bir sohbet etmek istiyorsanız, rastgele birine gidip ''Ubisoft/EA hakkında ne düşünüyorsun" diye sor. Bu muhabbet sizi bir hafta götürür.

Veya arkadaşları boş verip, her zamanını kendini geliştirmeye adayacaksan bu adam gibi ol;
Cidden en son olmak isteyeceğim şeylerden biri.

Veya arkadaşları boş verip, her zamanını kendini geliştirmeye adayacaksan bu adam gibi ol;

Bu arada origami yapmak etrafındakilerin dikkatini çekebilir.

Dosya Ekleri

• 1628343014345.jpeg
    1628343014345.jpeg
    4,2 KB · Görüntüleme: 64

Yeni konular

Geri
Yukarı