Okulda zorbalığa uğradım, ne yapmalıyım?

caresizlik

Femtopat
Daha fazla  
Liseye gidiyorum ve benim bir ortak arkadaşımın olduğu bir kız var (ben de kızım bu arada) kız benim adımı varlığımı biliyordu ama hiç görmemişti. Bugün tesadüfen ortak arkadaşımız tanıştırdı ve kız beni görür görmez bu muydu Nisa dediğin diyerek yüksek sesle kahkaha attı. Kendisi 9. sınıf ben 11'im bu arada. O an ne yapacağımı ne diyeceğimi bilemedim çünkü ilk defa böyle bir şey yaşıyordum o yüzden gerekli cevabı veremedim. Aynı gün yemekhane sırasındayken arkamdaki iki kız "Önümüzdeki çok korkunç değil mi?" dediler ve muhtemelen beni kastettiler. Ben yurtta kalıyorum ve onlar da yurtta kalıyor her gün gördükleri insana neden özellikle o gün böyle saçma sapan bir şey derler ki? Ne yapmam lazım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya biraz Allah aşkına özgüvenli olun ya ben 11.sınıfken 9.sınıf benimle dalga geçse ya sallamam ya da sallandırırdım sen büyük ihtimalle sallamamayı tercih edebilirsin.

Liseye gidiyorum ve benim bir ortak arkadaşımın olduğu bir kız var (ben de kızım bu arada) kız benim adımı varlığımı biliyordu ama hiç görmemişti. Bugün tesadüfen ortak arkadaşımız tanıştırdı ve kız beni görür görmez bu muydu nisa dediğin diyerek yüksek sesle kahkaha attı. Kendisi 9. sınıf ben 11'im bu arada. O an ne yapacağımı ne diyeceğimi bilemedim çünkü ilk defa böyle bir şey yaşıyordum o yüzden gerekli cevabı veremedim. Aynı gün yemekhane sırasındayken arkamdaki iki kız "önümüzdeki çok korkunç değil mi?" dediler ve muhtemelen beni kastettiler. Ben yurtta kalıyorum ve onlar da yurtta kalıyor her gün gördükleri insana neden özellikle o gün böyle saçma sapan bir şey derler ki? Ne yapmam lazım sizce?

Affedersin ama geri zekalı insanları düşünmeye bile değmez. Sen onları kafana takma.

Zorbalık demiyelim ona saygısızlık diyelim. Yüzüne kahkaha atan ve arkandan konuşan hayatta çok insanla karşılaşacağın için normal karşıla bu durumu. Agresif tavır sergilemeden yoluna bak. Muhatap olmamaya çalış. Bu tip insanlar ile tartışma size bir zafer kazandırmaz aksine onun egosunu okşar.

Ya biraz Allah aşkına öz güvenli olun ya ben 11.sınıfken 9.sınıf benimle dalga geçse ya sallamam ya da sallandırırdım sen büyük ihtimalle sallamamayı tercih edebilirsin.

O an diyebileceğim şeyleri diyemedim işte bir an kal geldi neye uğradığımı şaşırdım.

Bu zorbalık değil ve en iyi cevap umursamamak olacaktır
doğru.

Son düzenleme:
Affedersin ama geri zekalı insanları düşünmeye bile değmez. Sen onları kafana takma.

Evet haklısın ilk defa böyle bir şey yaşadığım için kabul etmesi zor geldi sadece.

Zorbalık demiyelim ona saygısızlık diyelim. Yüzüne kahkaha atan ve arkandan konuşan hayatta çok insanla karşılaşacağın için normal karşıla bu durumu. Agresif tavır sergilemeden yoluna bak. Muhatap olmamaya çalış. Bu tip insanlar ile tartışma size bir zafer kazandırmaz aksine onun egosunu okşar.
Haklısınız ama zoruma gidiyor. Korkunç diyen kızları anlamlandıramıyorum mesela. Her gün gördüğün birisine neden özellikle o gün "korkunç" deme gereği duyarsın ki

Son düzenleme:

Geri
Yukarı