Okulda zorunlu bir şekilde kıyafet değiştirtilmesi mecburi mu?

443595

Hectopat
Liseye gidiyorum ve sabah ilk 2 ders beden ben ondan sonraki derslerde üstümü değiştirmiyorum.
Çünkü okulda soyunma odası yok ama bu yeni dönem yeni kurallar artık mecburi üst değiştirmem gerekiyormuş.
Sivil ve eşorfman ile normal derslere girince öğretmenler yok yazıp sınıftan atıyorlar. Sizce soyunma odası olmayan.
Bir okul bunu mecburi yapabilir mi? Şahsen ben okulda sınıf ortamında üstümü değiştirmek istemiyorum. Yapabileceğim bir şey var mı bu konuda?
Okul yönetiminin yok yazıp eve gönderme hakları var mı?

Liseye gidiyorum ve sabah ilk 2 ders beden ben ondan sonraki derslerde üstümü değiştirmiyorum.
Çünkü okulda soyunma odası yok ama bu yeni dönem yeni kurallar artık mecburi üst değiştirmem gerekiyormuş.
Sivil ve eşorfman ile normal derslere girince öğretmenler yok yazıp sınıftan atıyorlar. Sizce soyunma odası olmayan.
Bir okul bunu mecburi yapabilir mi? Şahsen ben okulda sınıf ortamında üstümü değiştirmek istemiyorum. Yapabileceğim bir şey var mı bu konuda?

Lise mi ortaokul mu?

Evet okul üniforması olmak zorundadır. Tuvalette giyinmeyi deneyebilirsiniz. En azından ilk iki ders bedenmiş 1 kere değiştireceksin.

Sınıf arkadaşlarınızla anlaşıp önce kızların sonra erkeklerin giyinmesini sağlayabilirsiniz sınıfta. Bizim de soyunma odamız yoktu ya spor salonunda perdenin arkasında giyiniyorduk ya da sınıfta.

Ortama ayak uydur, sınıfta 30 kişi var diyelim geriye kalan 29 kişi nasıl üstünü değiştiriyor.
Sırf soyunma odası yok diye, üstünü değiştirmemek geçerli bir mazeret değil. Derse girmeden önce sınıfta veya tuvalette değiştirirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı