Okulda kıyafet zorunluluğu

ebacanavar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben lise 3. sınıf öğrencisiyim nitelikli Anadolu lisesinde okuyorum. 2 sene boyunca kıyafet konusunda bize hiçbir baskı yapılmamıştı ama ilk defa bugün kıyafet kontrolü yapıldı. Üzerimde okul tişortü vardı altımda askeri kamufulaj rengi bir pantalon vardı öğretmenler adımı numaramı ve sınıfımı not ettiler ve beni pantalon yüzünden uyardılar. Benim tek bir okul kıyafetim var. Bunu bugün giydim çok kötü ter kokuyor. Açıkçası yıkamak ile uğraşmak istemiyorum ve her gün için ayrı bir okul tişörtü alacak durumum yok. Yarın okula sivil gitsem başıma neler gelebilir? Cidden okul kıyafeti zorunlu mu?(11 yıllık eğitim hayatımda ilk defa denk geliyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben lise 1. sınıfta okul tişörtüyle sadece ilk dönem gittim diyebilirim. Birkaç arkadaşımın ailesini falan arıyorlardı bazıları tutanak yiyordu ama çok nadir. Benim 1 kere ismim alındı ondan sonra da hiç olay yaşamadım. Arada hocalarla tartıştık vesaire ama sorun yaratmadı.

Bizde kıyafeti olmayanı herkesin içinde rencide edip okula almıyorlar. Ve yok yazıyorlar. Geldiğimiz halde sırf okul kıyafeti yok diye yoklamada yok yazılıyoruz. Peh!

Sanki hapishanede keskin alet kontrolü yapıyorlar. Eğitim almaya geliyoruz sıraya dizip uyarmak ne? Gelişmemiz lazım gerçekten.
Kıyafet kontrolünde yakalananları ayıklıyorlar numaraları ve nedenleri alınıyor saçma bir durum. Öğretmenlerin elinde tutanak kağıtları var onlara da numara alıyorlardı 10.sınıfta

Kıyafet kontrolünde yakalananları ayıklıyorlar numaraları ve nedenleri alınıyor saçma bir durum. Öğretmenlerin elinde tutanak kağıtları var onlara da numara alıyorlardı 10.sınıfta

Şaka gibi. Yani aklımdan o kadar çok şey geçiyor ki yazsam serverlar çöker. Harbiden cahil bir milletiz "okul" adı altında çocukların ve ergenlerin gittiği bir yerde giyimi yüzünden dışlıyorlar. Sana ne adamın kıyafetinden sen öğretimine bakacaksın adam bikiniyle gelmemiş yeşil bir pantolonla gelmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı