Okuldaki bir kızla nasıl tanışılır?

Konuşmak için birkaç konu belirleyin örneğin hoşlandığı kitaplar filmler vesaire. Sonra yanına gidip tanışabilir miyiz diye sorun. Büyük ihtimalle evet diyecektir. Sonra belirlediğiniz konuları açın. Sohbet ilerler zaten yalnız olmasına dikkat edin. Yanında biri olmasın.

Konuşmak için birkaç konu belirleyin örneğin hoşlandığı kitaplar filmler vesaire. Sonra yanına gidip tanışabilir miyiz diye sorun. Büyük ihtimalle evet diyecektir. Sonra belirlediğiniz konuları açın. Sohbet ilerler zaten yalnız olmasına dikkat edin. Yanında biri olmasın.

Hocam sosyal medya hesabını buldum ve spofity hesabını da buldum, tanıştıktan sonra müzikler üzerinden gireyim mi konuya?
Fakat hala tanışmaya utanıyorum veya çekiniyorum o hissimi bir yenebilsem.

Hocam sosyal medya hesabını buldum ve spofity hesabını da buldum, tanıştıktan sonra müzikler üzerinden gireyim mi konuya?

Hocam aradan 2 gün geçmiş hala tanışmadınız mı?
Sevdiği müzikleri öğrenip konuyu başlatabilirsiniz devamı gelir. Korkamınıza utanmanıza gerek yok iki medeni insan tanışıp sohbet edeceksiniz ne var bunda.
Sonucu bekliyorum.

Hocam aradan 2 gün geçmiş hala tanışmadınız mı?
Sevdiği müzikleri öğrenip konuyu başlatabilirsiniz devamı gelir. Korkamınıza utanmanıza gerek yok iki medeni insan tanışıp sohbet edeceksiniz ne var bunda.
Sonucu bekliyorum.

Tamam hocam teşekkür ederim sonucu size bildireceğim. Bu arada haberiniz olsun sevdiği müzikleri öğrendim spofity üzerinden. Heavy metal seviyor. Metallica, three days grace, type o negative gibi. Türkçe şarkı olarak ise manga, mor ve ötesi, duman ve punk rock seviyor. Umarım pazartesi günü tanışacağım artık sosyal medya hesabı da var fakat oradan tanışmayayım diyorum yüz yüze daha iyi olur değil mi hocam?

Üniversitede bizim çektiğimiz numarayı kullanabilirsin. Yemekhanede gidip masasına otur kendini tanıt ve arkadaşlarını işaret ederek "İsminizi örenmek üzere" iddaaya girdiğinizi açıklayıp yardım isteyebilirsin. İsmini öğrendikten sonra teşekkür et ve git. Daha sonraları karşılaştıkça selam ver, bazen nasılsın de bir süre sonra normal bir şekilde konuşmaya başlarsın.

Son düzenleme:
İlgisini çekeceğini düşündüğünüz bir konu açın. Mesela yakın tarihle ilgilendiğini düşünüyorsanız ilk başta tarihle ilgileniyor musun diyerek ilk adımı atın. Sonra mesela "60 darbesi hakkında ne düşünüyorsun?" gibi soru sorun. Bu sorudan sonra bu sohbet ilerler ve tanışırsınız.

Son düzenleme:
Tamam hocam teşekkür ederim sonucu size bildireceğim. Bu arada haberiniz olsun sevdiği müzikleri öğrendim spofity üzerinden. Heavy metal seviyor. Metallica, three days grace, type o negative gibi. Türkçe şarkı olarak ise manga, mor ve ötesi, duman ve punk rock seviyor. Umarım pazartesi günü tanışacağım artık sosyal medya hesabı da var fakat oradan tanışmayayım diyorum yüz yüze daha iyi olur değil mi hocam?

Yüz yüze daha iyi olur tabii ama utanırım diyorsanız sosyal medyadan da yazabilirsiniz.

Üniversitede de bizim çektiğimiz numarayı kullanabilirsin. Yemekhanede gidip masasına otur kendini tanıt ve arkadaşlarını işaret ederek "isminizi örenmek üzere" iddiaya girdiğinizi açıklayıp yardım isteyebilirsin. İsmini öğrendikten sonra teşekkür et ve git. Daha sonraları karşılaştıkça selam ver, bazen nasılsın de bir süre sonra normal bir şekilde konuşmaya başlarsın.

Güzel taktikmiş.

Utanma bence, bizim sınıfa da yeni birisi geldi 3 haftadır kızdan hoşlanıyordum geçen cumadan beri konuşuyoruz ve çok iyi arkadaş olduk. Kızla olduğun her anı yaşa. Asla seni darlayan konulardan vs. konuşma aynı şekilde kızı darlayan konulardan da. Ne kadar eğlenebiliyorsanız o kadar eğlenin. Ama ucunu da kaçırma çünkü kızı da soğutursun. Hemen tanıştıktan 1 hafta sonra kıza çıkma teklifi falan da etme. Şu an çok beğendiğin kızın içi belki de çok kötüdür soğursun kızdan sonra da hata yaptığından pişman olursun. Mesela basketbol oynuyorsan kızla oyna bazen, gitar çalıyorsan onun yanında çal bazen, kızın yanında ol yani. Ha bu arada karakterin de önemli yani bizim sınıfta kızın peşinde 1 aydır koşan birisi var çocuk kendi konuşamıyor bile kızla. Gidiyor arkadaşına şunu söyle ben utanıyorum diyor sonra da sanki o değilde arkadaşı kızla konuşuyor gibi oluyor. Bu bile birinin birinden soğuma sebebi. Hızlı ol ama anı da yaşa utanıp korkarsan kızı kaptırırsın.

Geri
Yukarı