Okuldan bir çocuk kavgaya çağırıyor

Her ne yaparsa yapsın tahriklerine aldanmamak gerek, yok adım çıkar yok bana bebe derler diye düşünüp kavgaya gidilmez. Eleman sizi sırtınızdan bıçaklayıp felç bıraksa işte o zaman tam bir bebe olursunuz. Aman diyim hocam akıl ve mantıktan asla şaşmayın.

Bak ben bir zamanlar gardiyan olarak çalıştım. Kavgada anlık sinirle karşıya zarar verip geleceğini yakan çok kişi geldi geçti. Çoğu kişi koridorda bana derdini anlatıyor ağlıyordu. Boş ver kavgayı falan dersine çalış geleceğine odaklan.

İyi sosyaller. Liseye yeni başladım fakat her zamanki gibi serseri tipler peşimi bırakmıyor. Okulda kız arkadaşımla beraber olduğum için bir serseri laf attı, alttan almaya çalıştım sakin kaldım yürümeye devam ettim. Bu sefer arkadan anneme küfür edince üstüne doğru koşarken öğretmen bizi durdurdu ve ayırdı. Sonraki teneffüs çocuk bana pazar günü boş musun dedi, evet dedim. '2 de şurada ol' diye konum ve saat verdi ben de tamam dedim. Sorum bu; bunlar yanında çakı bıçak taşıyan, sürü psikolojisinde serseri, aptal tipler. Şimdi gidip bu herifle kavgaya girişsem olur mu? Girmezsem okulda korkak diye adımı çıkartabilir.

Hocam gitmeyin bu hayatsız bıçak vs çıkartabilir veya en basitinden tek gelmez adınız çıkarsa da çıksın bir şey olmaz.

Geri
Yukarı