Okuldan gelince çok az zaman kalması nasıl düzeltilir?

heoejd6

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, okulum 4:30'da bitiyor ve 5:20 gibi evde oluyorum. 6'ya kadar dinlenme sonrasında yemek derken saat oluyor 8 ve ödevler çok olmasa da oyun oynamaya veya başka bir aktiviteye zamanım kalmıyor. Ne yapabilirim?

Arkadaşlar merhaba, okulum 4:30'da bitiyor ve 5:20 gibi evde oluyorum. 6'ya kadar dinlenme sonrasında yemek derken saat oluyor 8 ve ödevler çok olmasa da oyun oynamaya veya başka bir aktiviteye zamanım kalmıyor. Ne yapabilirim?
Hocam bu durumda yapabileceğiniz birşey yok ama saat 6 dan 8 e kadar nasıl yemek oluyor? Oyun ihtiyacınızı vs. 8 e kadar halletseniz nasıl olur?

Uyku düzenini ayarlamalısın. Akşam ödevlerinin bir kısmını bitirdikten sonra oyun oynayıp yatarsın, sabah da erken kalkıp ödevlerinin bir kısmını tamamlarsın.

11-12

7 de yemek yiyorum 8’e kadar.6-7 arası da çok kısıtlı.

Hocam saat 8'de özgürsünüz diyelimki. 4 saatiniz var. Bu 4 saatin 45 dakikası ödev yapmakla geçse 3 saat oyun oynamak için vakit var. Ama aileniz baskıcı ise 1,5 saat oyun oynayın 1 saat falan ödev yapın ve kalan 1,5 saat yine oyun oynayın. Göze pek batmaz zaten. Günde 3 saatten fazla oyun istiyirsanız, hafta sonlarını beklemelisiniz

Hocam saat 8'de özgürsünüz diyelimki. 4 saatiniz var. Bu 4 saatin 45 dakikası ödev yapmakla geçse 3 saat oyun oynamak için vakit var. Ama aileniz baskıcı ise 1,5 saat oyun oynayın 1 saat falan ödev yapın ve kalan 1,5 saat yine oyun oynayın. Göze pek batmaz zaten. Günde 3 saatten fazla oyun istiyirsanız, hafta sonlarını beklemelisiniz
Hocam 45 dakikada bitmiyor maalesef.

11-12

7 de yemek yiyorum 8’e kadar.6-7 arası da çok kısıtlı.
Hocam eve 5.20 de geliyorsanız 10-15 dakika soluklanın sonra geçin oyun başına veya ne istiyorsanız onu yapın. 7'de yemek yiyormuşsunuz en kötü ihtimalle 7.45 de ders başına otursanız 10 a kadar çalışsanız yeterli. Bu arada hangi sınıfsınız?

Geri
Yukarı