Okuldan kaçmanın cezası nedir?

Ortaokulda işin disipline kadar uzayacağını sanmıyorum. En kötü aileni falan çağırırlar/ararlar gözünü korkutmak için, o kadar.
Ben 7'deyken bizim sınıfta bi çocuk vardı yıl sonu boyunca her gün her ders dersi kaynatır, hocalara artislik yapar, derste bağırır, hoca arkasını döndüğünde ayağa kalkar arkadaşlarının yanına gider, tüm derslerde arkadaşlarına mektup atar, mektubunu ulaştırmayanları da döverdi, haliyle hocalar da her ders bunu uyardı yok "ali hoca" yok "tutanak" yok "müdür, disiplin" falan filan hepsi blöf, hiç korkmasına gerek yok konu sahibinin.

Lisede de bir şey olmaz ortaokulda da. Ben otobüs gidiyor sonra bir saat bekliyorum diye hocaya dedim törene gitmesem olur mu, olur dedi. Korkmaya ne gerek var anlamadım. Ortaokul tahtada 31 izleyen çocuğa 1 gün ceza verilen bir yer.

Bu hafta cuma gününde İstiklâl Marşı okunmadan önce okuldan kaçtım. Rehber hocam da beni gördü ve fotoğrafımı çekti. Ben yüzümü kapüşon ile kapattım. Ama yine de gözüktüm. Sizce cezası nedir? Not. 7. sınıfım cezayı ona göre düşünün.
Bir ceza vereceklerini sanmam. Ancak yaptığınız hiç hoş değil. İstiklal marşına karşı yaptığınız saygısızlıktan başka bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı