Okuldan uzaklaştırma varken okula gidilirse ne olur?

m47

Kilopat
Daha once kavga yüzünden okuldan uzaklaştırma almıştım. Şimdi kopya çekmedim ama hoca sınavda kopya muamelesi yaptığı için tekarar disiplinlik oldum, kınama veya uzaklaştırma alacağım. Benim sorum uzaklaştırma cezası alırsam, okula yine de gelsem ne olur? Sene sonu gunleri eglenceli geçtiği için gelmek istiyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle olay nasıl oldu? Hocanız size neden kopya muamelesi yaptı? Bir anlatırsanız yardımcı olmak isterim.

Sınava telefonla girdim ama hocanın telefon uyarısını duymadan sınava başladım. Sınav boyu cebimde duruyordu. 38 dakika boyunca bir şey yapmadı, durduk yere gelip ayağa kaldırdı ve cebimi kontrol etti. Telefonu alıp kopya yazdı. Savunma dilekçemede yazdım "kopya çekmiş olsam bile sınav notu düşük olmazdı diye,yanımdaki kız şahit dedim kopya çekmediğime". Disiplin kurulu hocaları da kopyadan yırtsanda sınava telefonla girdiğin için ceza alacaksın dediler.

Sınava telefonla girdim ama hocanın telefon uyarısını duymadan sınava başladım. Sınav boyu cebimde duruyordu. 38 dakika boyunca bir şey yapmadı, durduk yere gelip ayağa kaldırdı ve cebimi kontrol etti. Telefonu alıp kopya yazdı. Savunma dilekçemede yazdım "kopya çekmiş olsam bile sınav notu düşük olmazdı diye,yanımdaki kız şahit dedim kopya çekmediğime". Disiplin kurulu hocaları da kopyadan yırtsanda sınava telefonla girdiğin için ceza alacaksın dediler.
Haklılar.

Bu konuda haklı olabilirler, kız şahit olursa bir şeyler değişebilir ama hoca telefonları getirin dediğinde vermediğiniz (duymamış bile olsanız) için haklılar. Yine de suçunuzu kabul etmeyin.

2.cezam olduğu için kınama veya uzaklaştırma alacağım. Belki af gelebilir o ayrı.
Uzaklaştırma aldım diyelim, şurada okulun kapanmasına 2 hafta var. Ben yine de gelsem ne olur?
Ve kınama alsam ne olur ne gibi sorunlar çıkar?

@m47 hocam bu arada disiplin kurulu ifadelerinizi almıştır da muhtemelen 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası verirler gibime geliyor. Kınama vermezler zaten kınama cezası almışsın. Alınan disiplin cezaları devamsızlığa da işliyor diye biliyorum. Bu konuda net bir bilgim yok da @Teacher80 hocam net bir bilgilendirme yapabilir devamsızlık konusu hakkında.

Yeni konular

Geri
Yukarı