Okullar Açılınca Cumartesi, Pazar Çalışmak

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, lise 1'e geçtim derslerime çok önem veriyorum. Cumartesi, pazar bir cafe'de komilik yapmam benim için sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafta sonları ders planınız varsa gitmemen daha iyi olur. Planlarınızı hafta içine ayarlayıp öyle gidebilirseniz sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum açıkçası.

Çalışma saatleri çok önemli, eğer öğlenden kapanışa kadar çalışırsan çok yorucu olur değil ders çalışmak yemeğini bile zor yersin.

Kurumun çalışma düzeni nasıl bilmiyorum ama sabah dükkan açılışından öğle sonuna kadar çalışırsan 1-2 saat dinelip ders çalışmaya devam edebilirsin.

Hiçbir sorun olmaz. Lise o kadar zor bir yer değil. İlk 3 sene yattım. Yatacağıma çalışsaydım daha iyi olurdu. 🙂 Hafta içi ve hafta sonu ders çalışacak bir sürü vaktin var zaten.

Babam beni 13 yaşındayken zorla işe vermişti.Sevmediğim bir işti.Yarım gün iş yarım gün okuldu.En çok hafta sonları ve resmi tatillerden nefret ederdim.Çünkü tam gün çalışmak zorunda kalırdım.Babam öğretmendi durumu çok iyiydi.Yine de çalışmamı istedi.Bu kadar ağır çalışınca kendime tatil vermem gerekti ve okulu astım. Açıkçası çocukluğumu ve gençliğini yaşayamadım. 29 yaşındayım benim için o yaşlar hiç iyi geçmedi. Eğer ailenin durumu iyiyse okula giderken çalışmanı tavsiye etmem.

Babam beni 13 yaşındayken zorla işe vermişti.Sevmediğim bir işti.Yarım gün iş yarım gün okuldu.En çok hafta sonları ve resmi tatillerden nefret ederdim.Çünkü tam gün çalışmak zorunda kalırdım.Babam öğretmendi durumu çok iyiydi.Yine de çalışmamı istedi.Bu kadar ağır çalışınca kendime tatil vermem gerekti ve okulu astım. Açıkçası çocukluğumu ve gençliğini yaşayamadım. 29 yaşındayım benim için o yaşlar hiç iyi geçmedi. Eğer ailenin durumu iyiyse okula giderken çalışmanı tavsiye etmem.

Çalışmak, kafelerde gezmekten, bilgisayar başında oturmaktan iyidir. Hayatı öğrenmiş olursunuz. Ha, sizin okulunuz aksamış orası ayrı.

Lise 1 ve 2 de yapabilirsin. Dersi derste öğrenmek yeterlidir bu sınıflarda. Ancak kendini çok yorarsın. Kesinlikle 11 ve 12. sınıf sınav sonucunu etkiler.

Lise 1 genel olarak zor bir sene, o yüzden tavsiyem bu sene çalışma ve okulu, dersleri anlamaya çalış. 10. Sınıfta durumuna göre karar verebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı