Okullar huzurlu olur mu?

Benim için en iyi ortam lisede, ilk ve orta bana pek sarmadı sınıfın sessiz çocuğuydum. Ama lise :D
Ben lisede sessiz çocuğum işte. Ayrıca sınıftakilere gıcığım, geçen sene dinime alay eden ateistlerle aynı sınıfa düştüm. Sınıftaki diğer kişiler de bir değişikler, çocuk gibiler.

Bakın durum şu;

İlkokul=Çöp (Yanında 950 tane "p" var sayfa kirletmesin diye koymuyorum)
Ortaokul=İlk alışma süreçleri çöp, 6.sınıftan sonra bi' güzelleşiyor, sevmeye başlıyorsun hafiften. Özellikle ilk birisinden hoşlanman genelde 7 veya 8'de olduğu için çok ayrı bir yeri oluyor ortaokulun.

Lise=Yaşarken Ölmek sözünün eş anlamlısı.
Benim de aynı şekilde en iyi dönemlerim orta okul. Şakayla ciddi durumları çok iyi anlayan bir sınıfım vardı umarım benzeri lisemde olur.

Hocam yeni geçtim nispeten iyi bir liseye ve kafamda kurduğum kimsenin kimseye bulaşmadığı sakin bir ortam beklerken her yerde olduğu gibi bu okuldada çok fazla habeş maymunu olduğunu fark ettim. Dürüst olayım bayağı bir afalladım böyle bir ortam görünce.

Lisede ciddi ortam görmek artık cok zor.

Hocam maalesef lise ortamındaki o medeniyetsizliğe alışmanız gerekecek. Ayrıca eğer hocalar ve diğer öğrenciler ile sorun yaşamak istemiyorsanız fazla radikal eylemlerde bulunmayın. Fazla konuşmayıp pek dikkat çekmeyen birisi olursanız kimsenin sizle uğraşmak için fazla bir sebebi olmaz. Tabii böyle yapmak sizi asosyal birisi ve kişilik gelişimi yönünden zayıf kalmış birisi yapacaktır. Seçim sizin. Ben şahsen ikisinin ortasını tercih ediyorum.

Egolu hocalar, gördüğü her kızla konuşmaya çalışan abazalar, sınıfta değişik değişik bağıran otistikler, her şeyi hocaya söyleyen pick-me kızlar. Saydığım kişiliklerle huzurlu bir sınıf yaratmaya çalışmak atomu parçalamaktan kadar zor.

Öncelikle kendi görüşüm ilk ve ortaokul daha sahiplenebileceğiniz huzurlu ortamlar olsa da liseler tamamen kurs hissiyatı veriyor.

Şimdi size soruyorum. Okullar huzurlu rahat hissettiğiniz ortamlar mı? Yoksa git gel sıkıcı kurs hissiyatı mı veriyor?
Özel okula gidecekseniz sorun yok.

Hocam maalesef lise ortamındaki o medeniyetsizliğe alışmanız gerekecek. Ayrıca eğer hocalar ve diğer öğrenciler ile sorun yaşamak istemiyorsanız fazla radikal eylemlerde bulunmayın. Fazla konuşmayıp pek dikkat çekmeyen birisi olursanız kimsenin sizle uğraşmak için fazla bir sebebi olmaz. Tabii böyle yapmak sizi asosyal birisi ve kişilik gelişimi yönünden zayıf kalmış birisi yapacaktır. Seçim sizin. Ben şahsen ikisinin ortasını tercih ediyorum.
Sizin gibi ilerlerdi ilk ayım hocam ama bu şekilde 5 yıl nasıl geçecek şimdiden düşünmeye başladım. Zaten alışamadım ortama umarım uyum sağlarım.

Özel okula gidecekseniz sorun yok.
Devlet hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı