Okullar kapanmalı mı?

Okullar kapalıyken vakalar 20 bine çıkmıştı. Görüldüğü üzere kapatılması bir çözüm değil.
Okullar kapanacaksa kafeler de kapatılsın, sokağa çıkma yasakları da getirilsin.
Kısıtlamalar da uygulansın, öyle kuru kuruya okulları kapatmak olmaz.
Akşam 5'den sonra sokağa da çıkılmasın, market ve fırın dışında her yer kapatılsın o zaman.
Madem virüse (eğitime) tedbirliyiz, kafelere de tedbirli olmamız gerekmiyor mu?

Bence kapanmamalı. Herkes aşısını olup maskesini takarsa problem olmaz.
Okulu sürekli kapatmak çözüm değil, insan kendisini değiştirecek önce.

Hocam ben yurtta kalıyorum. Okulda herkes takarken yurtta kimse maske takmıyor. Sürekli olarak denetlemek için ise her kata bir hoca desek her gün belletmen kalacak 3 hoca lazım ki bu da zor. Herkesi aşılamadılar zaten daha. Dediğiniz gibi sürekli kapatmak çözüm değil fakat maske vs. bunlara uyan pek yok gibime geliyor.

Etrafında kaç tane güzellik uzmanı veya seyahat danışmanı var?
Etrafındakilere göre meslek seçimi yapmayı mı düşünüyorsun ? Etrafında bu tür mesleklerin olmaması o mesleklerin kötü olduğu anlamına gelmiyor.
Gardiyan olmayı o kadar basit mi zannediyorsun?
Zor diye vaz mı geçeceğim ? Emin ol öyle bir insan değilim.
Ya mülakatların bir tanesinden şans eseri elenirsen ne olacak?
Olumsuz bakarsan olumsuz etkilenirsin. Eleneceksin diye mülakatlara katılmamak saçmalık. Her işin belirli bir şans seviyesi vardır. Futbol gibi yetenek yetmez birazda şans gereklidir.

@Fheron Yurdunuzu şikayet edin o zaman. Kurallara uyulmuyor deyip öylece oturmak bir işe yaramaz :)

Size kızmıyorum yanlış anlamayın. Böyle durumlarda şikayet edilmesi gerektiğini söylüyorum.

Eee öğrenciler. Okullar açıldı 3 üncü hafta olacak pazartesi. Sizce okul kapanmalı mı? Telafi eğitim olmalı mı? Olcaksa nasıl olmalı? Birçok uzman cumartesi günleri ekstra ders olsun diyor. Sizin düşünceleriniz neler?

Trabzon'da bir sürü sınıf karantinaya alındı. Benim okuduğum okulda da. Bence kapanmalı.

Geri
Yukarı