Okullar kapanmalı mı?

Etrafındakilere göre meslek seçimi yapmayı mı düşünüyorsun? Etrafında bu tür mesleklerin olmaması o mesleklerin kötü olduğu anlamına gelmiyor.
Kötü demedim, evine ekmek götüremezsin diyorum.
Zor diye vaz mı geçeceğim?
Zor değil, şans gerekiyor. Tamamen şans işi, çalışarak başarabileceğin bir şey değil.
Eleneceksin diye mülakatlara katılmamak saçmalık. Her işin belirli bir şans seviyesi vardır. Futbol gibi yetenek yetmez birazda şans gereklidir.
Lise mezunlarının sahip olabileceği güzel mesleklerden bahsediyorsun, şansın yoksa olamazsın diyorsun. Karar ver, olabiliyor muyuz olamıyor muyuz?

İsteğe bağlı olmalı. İsteyen gider istemeyen gitmez.

@Fheron yurdunuzu şikayet edin o zaman. Kurallara uyulmuyor deyip öylece oturmak bir işe yaramaz :)

Size kızmıyorum yanlış anlamayın. Böyle durumlarda şikayet edilmesi gerektiğini söylüyorum.

Hocam kurallara uymayan zaten öğrenciler, hocalar takıyor. Zaten kimse tüm gün maskeli duramaz ki. Hadi dayandı diyelim yatarken illa çıkarması lazım. Yani o zaman direkt yurtları kapatmak gerekir.

Kötü demedim, evine ekmek götüremezsin diyorum.
Evine ekmek götüremeyeceğine inanıyorsan farklı dallarda uğraş göster
Zor değil, şans gerekiyor. Tamamen şans işi, çalışarak başarabileceğin bir şey değil.
Şans her işte var. Şansın yoksa olamazsın ama şansın olmadığını düşündüğün için şansını denemiyorsan bu senin sorunun
Lise mezunlarının sahip olabileceği güzel mesleklerden bahsediyorsun, şansın yoksa olamazsın diyorsun. Karar ver, olabiliyor muyuz olamıyor muyuz?
Sana bağlı. İstersen yapamayacağın hiç bir şey yok.

Söylediklerine göre Türkiye genelinde sadece 198 sınıf karantinaya alınarak online eğitime geçilmiş. Oysaki sadece bizim okuldan bile 2 sınıf karantinada. Kardeşimin okulunda da 5. ve 6. sınıflardan 3 tane karantinaya alınan sınıf var, 7 ve 8'ler sabahçı olduğundan onları bilmiyormuş. Başka okullarda okuyan arkadaşlarıma soruyorum onların okulları da böyle. Acaba hangi Türkiye'den bahsediyorlar? Ben mi yanlış yerde yaşıyorum?
Yüz yüze eğitimle birlikte, bir haftada 850 bin sınıfın 198'inde yüz yüze eğitime ara verildi.

Boyunun kısa olması meslek sahibi olmayacağın anlamına gelmez, boyun kısa ise farklı alanlara yönelirsin. Galiba 3 defa dedim bunu 🙃
Tamam, lise mezunun sahip olabileceği meslekleri söyle işte.
Çıkıp gardiyanlık diyorsun, çok istersen olabilirsin diyorsun.
Çok uslu bir çocuk olursak Şirinler'i de görebilir miyiz?

Geri
Yukarı