Okullar neden açılıyor?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Ülkemizde her geçen gün vaka sayılarının artmasıyla beraber, günde vefat eden kişi sayısı da artmaktadır. Bunca bizim sağlığımızı tehdit edecek olaylar oluyorken, okulları açtırmak çok saçma değil mi? Ölmemizi mi istiyorlar? Ben okula gitmiyorum ancak sanaldaki arkadaşlarım gidiyor. Devletin yerinde olsam pandemi dönemi ilan ederdim ve evden dışarıya çıkışı yasaklardım. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sınıf ortamını her ne kadar çok dezenfekte etseler bile, virüsün yayılmasına engel olamazlar. Bir sınıfta 20 öğrenci varsa, bu öğrencilerden sadece birinin bile corona olma ihtimali yüksek. Bu işler sadece ateş ölçer ile de düzelmez. Corona virüsün kuluçka dönemi vardır ve herkes de belirti göstermez ancak bulaşıcılık riski taşır.

Merhaba. Ülkemizde her geçen gün vaka sayılarının artmasıyla beraber, günde vefat eden kişi sayısı da artmaktadır. Bunca bizim sağlığımızı tehdit edecek olaylar oluyorken, okulları açtırmak çok saçma değil mi? Ölmemizi mi istiyorlar? Ben okula gitmiyorum ancak sanaldaki arkadaşlarım gidiyor. Devletin yerinde olsam pandemi dönemi ilan ederdim ve evden dışarıya çıkışı yasaklardım. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sınıf ortamını her ne kadar çok dezenfekte etseler bile, virüsün yayılmasına engel olamazlar. Bir sınıfta 20 öğrenci varsa, bu öğrencilerden sadece birinin bile corona olma ihtimali yüksek. Bu işler sadece ateş ölçerle ile de düzelmez. Corona virüsün kuluçka dönemi vardır ve herkesde belirti göstermez ancak bulaşıcılık riski taşır.
MEB başkanı Ziya Selçuğun son paylaşımlarının hepsi 1.sınıf üzerine, ne yapmaya çalıştığını anlamak biraz zor, sürpriz mi yapacak, hala anlayamadım. Açılacağını sanmıyorum.

Merhaba. Ülkemizde her geçen gün vaka sayılarının artmasıyla beraber, günde vefat eden kişi sayısı da artmaktadır. Bunca bizim sağlığımızı tehdit edecek olaylar oluyorken, okulları açtırmak çok saçma değil mi? Ölmemizi mi istiyorlar? Ben okula gitmiyorum ancak sanaldaki arkadaşlarım gidiyor. Devletin yerinde olsam pandemi dönemi ilan ederdim ve evden dışarıya çıkışı yasaklardım. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sınıf ortamını her ne kadar çok dezenfekte etseler bile, virüsün yayılmasına engel olamazlar. Bir sınıfta 20 öğrenci varsa, bu öğrencilerden sadece birinin bile corona olma ihtimali yüksek. Bu işler sadece ateş ölçerle ile de düzelmez. Corona virüsün kuluçka dönemi vardır ve herkesde belirti göstermez ancak bulaşıcılık riski taşır.
1 hafta sonra geri kapatırlar bence.

Evden çıkma yasağı kısmına katılmıyorum devlet bu kadar insanı besleyecek güçte değil. Geçen sefer kısa sürmesine rağmen oldukça zorlandı devlet bir de bu sefer önümüz kış.
Sağlığımız için bu şart.
Saçma bir karar, kötünün iyisiyle uzaktan eğitimle devam edilmesi lazım.
Uzaktan eğitimi dikkatle dinleyen ve çalışan öğrencilere her ay belirli bir maaş verilsin. Öğrencilerin çoğu, uzaktan eğitimi dikkate almıyor. Ödül sistemi şart.

Geri
Yukarı