Okullar neden açılıyor?

Hayır, anlamadığım bir nokta var. Bazı insanlar ''Nasıl olsa insanlar önlemini almıyor, devlet de neredeyse normal hayata geçiyor. O hâlde okullar da açılsın.'' düşüncesindeler.

O kadar çok saçmalık fışkıran bir düşünce ki...

Devlet belirli yerleri zorunlu olarak açmak zorunda, ekonomik açıdan bunu yapmak zorundalar. Buna katılıyorum, lakin okullar buna dahil değil. Açılamazlar, bu kadar basit.

Resmen daha çok insan ölsün, ne de olsa her yer açık düşüncesi gelişmiş. Böyle devam...

Hayır, anlamadığım bir nokta var. Bazı insanlar "nasıl olsa insanlar önlemini almıyor, devlet de neredeyse normal hayata geçiyor. O hâlde okullar da açılsın." Düşüncesindeler.

Devlet belirli yerleri zorunlu olarak açmak zorunda, ekonomik açıdan bunu yapmak zorundalar. Buna katılıyorum, lakin okullar buna dahil değil. Açılamazlar, bu kadar basit.

Resmen daha çok insan ölsün, ne de olsa her yer açık düşüncesi gelişmiş. Böyle devam...

Vaka artıyor açmaları biraz zor. Eğer açarlarsa 1-2 haftaya kapatırlar vaka iyice artarsa.

Bakanın dilinde sadece okulları açacağız kelimesi var adam sanki sadece onu söylemeye kodlanmış gibi. Keşke virüs olmasa da okula gidebilsek uzaktan eğitimle kendi adıma konuşmak gerekirse hiçbir şey anlamıyorum bir de hocalar sınav yapılacağından bahsediyor, cidden şaka gibi bir sistemimiz var her şeyi sınavların üstüne kuruyorlar.

Neresi beyin yıkıyor acaba?
Kaç yaşındasınız veya hangi dönem eğitim aldınız bilmiyorum ama benim gördüğüm eğitim ile insan bir şey öğrenemez. Boş beleş insanlar ile boş beleş bir kızın peşinden koşup giden çocuklar var okulda. Üniversite zaten ticarethane. Neden sürekli üniversite açılıyor sanıyorsunuz? Anlayın artık bazı şeyleri bugünün devleti milleti değil kendini düşünüyor. Eğitim konusunda adam akıllı öğretmenler bile kötü olduğunu söylüyor. Tamam çocuğa da bakıyor ama elin gevuru kolaydan meslek edinirken biz neden sırtımız kan ter içinde meslek ediniyoruz soruyorum size? Gerçekten okula umut mu vadediyorsunuz?

Hayır, anlamadığım bir nokta var. Bazı insanlar ''Nasıl olsa insanlar önlemini almıyor, devlet de neredeyse normal hayata geçiyor. O hâlde okullar da açılsın.'' düşüncesindeler.

Devlet belirli yerleri zorunlu olarak açmak zorunda, bunun sebebi ekonomi'nin kötü olması.
Devlet, dükkanların kapatılması durumunda esnaflara maaş ödeyemez.
Neden?
Çünkü ekonomi kötü.

Kaç yaşındasınız veya hangi dönem eğitim aldınız bilmiyorum ama benim gördüğüm eğitim ile insan bir şey öğrenemez. Boş beleş insanlar ile boş beleş bir kızın peşinden koşup giden çocuklar var okulda. Üniversite zaten ticarethane. Neden sürekli üniversite açılıyor sanıyorsunuz? Anlayın artık bazı şeyleri bugünün devleti milleti değil kendini düşünüyor. Eğitim konusunda adam akıllı öğretmenler bile kötü olduğunu söylüyor. Tamam çocuğa da bakıyor ama elin gevuru kolaydan meslek edinirken biz neden sırtımız kan ter içinde meslek ediniyoruz soruyorum size? Gerçekten okula umut mu vadediyorsunuz?
Katılıyorum sana. Eğitim sistemimiz berbat. Öğrenci desen karı kız peşinde. Yurt dışında ki eğitimler gayet güzel. Japonya eğitim sistemi güzel.

Geri
Yukarı