Okullarda kıyafet zorunluluğu kapsamı nedir?

balderdash73

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, mâlum kış ayındayız bu sebepten ötürü okul tişörtünün üzerine düz siyah kazak giyerek gidiyorum. Pazartesi günü bayrak töreni sonrasında okul kıyafetinin üzerine başka bir şey giyilmesi de kıyafet kurallarına uymadığını ve giyenlerin disipline sevk edileceğini söylediler. Bu sebepten ötürü müdür yardımcısının odasına benimle aynı sebepten 15-20 kişi götürüldü. Üzerimde okulun tişörtü olmasına rağmen zorla dilekçe imzalatıldı ve derse 10 dakika geç geldim bu sebepten ötürü.

Sizce bunun yapılması ne kadar doğru? Okul kıyafeti üzerimdeyken hiç giymemişim gibi dilekçe imzalatmaları etik midir?

Okul kıyafetini giydiğime dair beyanda bulunarak il m. E. Bakanlığına şikayet ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulunuzun uzun kollu forması yok ise eğer: İşgüzarlık diye bakıyorum ben bu olaya. Okullarda her sey yerli yerine oturtuldu mu da kışın üşüdüğü için disipline sevk etmekle bir öğrenciyi tehdit ediyorsun?

Bir disiplin olacak ise eğer en başından sonuna kadar her şeyde olmalı. Zaten okullarda ne olsa "Disipline sevk edicez." diye uyarıda bulunuluyor. Korku ile yönetimi ne çok seviyor bu ülke. Elinde sonunda "Zaten bir şey olmuyor." diye caydırıcı olması gereken bir olayı nasıl da basitleştiriyorlar ama değil mi?

Şikayetinize gelecek olursak eğer sadece sizin şikayetinizin bir aksiyon alacak kadar etkilu olacağını düşünmüyorum.

Merhaba, mâlum kış ayındayız bu sebepten ötürü okul tişörtünün üzerine düz siyah kazak giyerek gidiyorum. Pazartesi günü bayrak töreni sonrasında okul kıyafetinin üzerine başka bir şey giyilmesi de kıyafet kurallarına uymadığını ve giyenlerin disipline sevk edileceğini söylediler. Bu sebepten ötürü müdür yardımcısının odasına benimle aynı sebepten 15-20 kişi götürüldü. Üzerimde okulun tişörtü olmasına rağmen zorla dilekçe imzalatıldı ve derse 10 dakika geç geldim bu sebepten ötürü.

Sizce bunun yapılması ne kadar doğru? Okul kıyafeti üzerimdeyken hiç giymemişim gibi dilekçe imzalatmaları etik midir?

Okul kıyafetini giydiğime dair beyanda bulunarak il m. E. Bakanlığına şikayet ettim.
Hocam bu kural mantıklı aslında ama uygulanamıyor ve genişletilmesi lazım. Zamanında fark ettiğim şuydu. Maddi durumu olan her gün farklı marka bir şeyler giyip gösteriş peşindeyken durumu kötü olan aynı şeylerle yetinmek zorunda kalıyor. Bu da ister istemez hoş değil. Dilekçe konusunda fazla dert etmeyin geneli korkutma amaçlı. Kazak mevzusunu da hocanızla detaylıca konuşmalısınız.

Altına kalın sweat giyip ya da kazak giyip üstüne okul formasını giyseydin eğer okul forması üzerinizde görünmüyorsa bunu yapabilir size yüksek ihtimalle tutanak yazmıştır tutanak ne dersen eğer bir daha disipline gidersen af edileceğin varsa da edilmezsin yani af hakkını yok ediyor.

Geri
Yukarı