Okullarda neden zorbalığa çözüm yok?

İlkokul ortaokul ve lise (bu yıl sonunda 12'yim ) hep zorbalık gördüm, ilkokulda bir tane sınıftan kız bulaşırdı yere düşürülerdi erkek tayfasıyla merdivenden atıp gülerdi üstelik daha 6 yaşındayım ya hiçbir öğretmen onlara kızmazdı ben bir tane çoçuğa üstündeki güzel kürk dedim diye gitmiş hocaya Kürt demiş diye şikayet etmiş hoca içimden geçmişti. Biride faceden bana fena anneme küfür etmişti durdukyere bende ona ettim güzelce sabah 🤣 annesine çağırmış annesi beni polise vermekle şikayet ediyordu ay Allah'ım ya ne gülmüştüm ne korkaktı hemen getirmiş annesini.

Ortaokula gelelim ortaokuldada çok fazla Kürt serseri keko vardı (Allah'tan başka sınıflardandı) lisede daha beter oldu tabii level artıyorya, bizim sınıftata 2 tane denyo vardı o hakaret falan ederdi bana o kadar diğer sınıftakiler tuvalete kapatırlardı beni, bana söverlerdi seçmeli derslerde kimse yanına almazdı beni dışlanırdım ama yine de o yıllar psikolojim (okul) hariç her yerde iyiydi her şeyden zevk alıyordum eve gelip oyun oynayarak veya dışarıda çocuklarla top veya bisiklet sürerek unuturdum ama derslerim iyiydi hocalar hep düşük sözlü notu verirlerdi teşekkür alamazdım. Liseye gelelim geldik.

Meslek lisesine 9 sınıf eh işte corona falan 10'a sınıfta sınıf değişti Allah beni nasıl bir çukura attıysa tüm kekolar serseriler Kürt'ler bu sınıftaydı aha dedim şimdi naneyi yedik demiştim ilk gün harbidende öyle oldu daha tanışalı 1 ay olmuştu neler çekmiştim 4 defa ağlamıştım anlatılmayacak derecede zorbalıklar yapmışlardı küfürler, hakaretler, eziklemeler, bıçakla ölümle tehdit ettiler her okul çıkışında tenha ormanlığa götürürlerdi kolumdan tutup toplandılar tüm sınıf bana düşmandı az kalsın öldürme noktasına kadar gelmişlerdi, 11 sınıfta kasım ayında bunlardan kaçmak için okuldan kaçayım arkadaşla dedim arkadaş direk olay yerinden kaçtı jilet tele takıldı kafam çizildi 3 cm sınıftakiler gülüyordu müdüre söyledim götürmüştü hastaneye zımba dikiş atmışlardı 3 tane oda zordu tabii her an kafama vuracaklar diye korku vardı, herkes kafamın iyileşmesini bekliyordu kafama vurmak için, enseme kafama vururlardı çanta fırlatırlardı yeri geldi kavga ettim yine çok başarılı oldum sayılmaz kavga konusunda zaten etmeyi bilmiyorum gözüm kararıyor nasıl vurduğumu bende bilmiyorum artık az çok oldu en sonunda bu nisan ayı ağır kavga ettim 20'ye tek tabii tek gözümü morartılar o günden sonra karışmaları azaldı. Psikolojim bu sefer ortaokulda olduğu gibi şanslı değildim hiçbir şeyden zevk alamıyorum oyun oynamıyorum oynasamda zevk 0 en dipteyim, sokakta arkadaşım vs kalmamıştı şu anda da öyle yanı sıra, sosyal fobi, aşırı utangaçlık, aşırı korku, anksiyete, kavramları hayatıma girmişti. Bakalım eylül'de 12 de 3 gün staj var neyse ki 2 gün okul var bakalım daha neler göreceğim.

Gelelim çözüm yollarıma lisede tabii hepsini şikayet etmiştim maksimum 1 ay bir şey yapmıyorlar ama ondan sonra yapıyorlardı müdürün karşısında ağlamıştım o an hayatımın en kötü anıydı. Sınıf öğretmeni takmazdı beni kaç kere anlatmıştım.

Peki neden böyle olaylara bir şey yapmıyorlar, okulda gerekli disiplin sağlanamıyor, benim gibi 1000'lerce 10000 binlerce öğrenci zorbalığa uğruyor, millet eğlenirken zorbalığa uğrayan çocuk belki intihar ediyor ya da kendine zarar veriyor. Böyle kötü çocuklara gereği yapılması lazım 11 sınıfta yeni çıkmıştı bu zorbalık maddesi çıksa ne yararki bir şey yapılmadıktan sonra. Öğretmen çocuktan korkuyor ya var mı böyle bir şey.

Ben böyle olaylar yüzünden kafamı derse veremiyorum neden buna meçburuz hiç anlamış değilim.

Ya her sabah korka korka okula gitmek zorunda mıyım anlamıyorum. Bazıları da rahatlıktan okula gitmek istemez bende zorbalıktan.

Öğretmenler bir nevi korkmakta haklı çünkü bunlar cahil her an tehlikeli bişey yapabilir. O yüzden maalesef öğretmenler bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı ile ilerliyor. Meslek liseliler ve genç Kürt'ler maalesef inanılmaz cahil çok kez bu duruma şahit oldum. Onlar görgüyü kibarlığı gaylik falan sanarlar. Zaten y*lmaz g*neyi örnek alan bir gençlikten ne fayda gelebilir ki? Uzun lafın kısası ırkçı gibi görünebilirim fakat gerçek bu. Okuyanları da maalesef saçma bir şekilde sol örgütleri benimsiyor. Bunlardan uzak durmak gerekir fakat öyle bir şansın yoksa o gruplardan bir iki kişi ile en kötü iyi geçinmeliydin köprüyü geçene kadar ayıya dayı demeliydin. Sana tavsiyem açığa geç YKS'ye hazırlan o ortam senin için iyi değil güzel kardeşim. Umarım geleceğinde bu tarz insanlarla muhattap olmadan mutlu bir hayatın olur.

Hocam kesinlikle haklısınız Kürt'ler çok sıkıntılılar ülkemizin sevmediği suriyeliler bile denk geldiğimde oldu her türlü Kürt'lerden iyidir suriyeliler. Nedense bu olayları tek bana aitmiş gibi hissediyorum. Keşke dayak sistemi olsa ben durdukyere yemeye bile razıyım yeter ki huzur olsun böyleleride adam olsun millete karışmasın.

Denedim hocam da izin vermediler 1 hafta kayıt orada kaldı evde oturtturdular hemen okula giidp nakile yine aynı okula aldırdılar illa gitmicen dediler ya böyle bir şey olabilir mi, neymiş elektrik bölümü iyiymiş kalacakmışım diye kaldım. Orada da pazarlama sınıfına aldırmıştım, hem de 14 kişilermiş kafam rahat olurdu, burada 32 tane dingille uğraşmaktan iyidir. Çok vurdum hocam kafama duvara gidecektim kedi köpeği kendime güldürdüm işte adamlar beni resmen istemiyor işte.

Yani bir şekilde istediğiniz yere okula veya bölüme, ne ise oraya istiyorsanız geçmenizi tavsiye ediyorum, yani bu şekilde ise anlattığınız gibi. Yani öyle ben geçmek istiyorum diyorsun mesela ve onlarda izin vermiyor ve sende tamam diyip bırakıyor musun bu durumda? Hayatını bilmiyorum tabii. Yani bana sorarsan bu anlattıkların doğru ise, elektrik bölümünün benim gözümde pek bir değeri kalmıyor dediklerine kıyasla. Ve hangi şehirde yaşıyorsunuz acaba diyebilme şansınız var mı?

Benim bir planım var ama.
Şey yani neyse boş verin.

Kim ne derse desin ırkçı bir düsünce olabilir ama burnu validesinin mahrem yerine kadar uzunan hayvansal icgudulerle herkese saldiran insanlarin normal kisilerle birlikte okumasini dogru bulmuyorum (suriyeliler Afganlar dahil)
(Bu söylemlerimden dolayi ban yiyebilirim yiyeceksem mesaji düzenleyin silmeyin lütfen)

Bu tür eğitimcilerden nefret ediyorum aynı durumu kendim yaşadım bir defa CİMER'e şikayet edince biraz dikkate aldılar ama sonrasında aynı maşa, aynı tarak. Böylelerinin meslekten uzaklaştırılması lazım.

Onun dışında sınıf arkadaşlarına gelirsek, gözlerini bir şekilde korkutmadan sana huzur yok anladığım kadarıyla ailende vurdun duymaz haldeler :/

Yeni konular

Geri
Yukarı