Ortaokulda zorbalığa uğramak

Almanya'da yasiyorum ve yeni tasindigimiz icin (1.5 sene oldu) Almanca dersi aliyorum genelde 4 ders Almanca 3 veya 2 ders normal sinifimla geçiriyorum ama Almanca sinifimda benden buyuk ve zorba kisiler var ve okulda bir sefer merdivenden dustugumde ve dustugumde agladigim icin dalga geciyorlar her gorduklerimde aglama isareti falan yapiyorlar yapanlarda 9.sinifa gidiyor ya cabuk Almanca ogrenecegim ya da takmayacagim ne yapmaliyim? Bu arada okul bittiginde Almanca dersini birakmak zorundayim.

Kanka bence direk müdüre git şikayet et müdürde hesabını kessin.

Gizlice sigara içrkenki fotoğraflarını çek ardından öğretmenlerine göster.
Okul disindaki seylere ogretmenler karismiyor maalesef hocam

Birkaç şahit olacak arkadaş bulsan direkt şikayet edebilirsin aslında. Tabi orada disiplin işleri nasıldır bilmem. Gerçi böyle elemanlar disiplinden korkmaz.
Hocam burda disiplin yokta cocugun turkiyedeki "tutanak" şeyine benzeyen seyden 35 tane felan var ama kavga edenler direk 2 hafta uzaklastirma aliyor burda sistem daha sacma

Okul disindaki seylere ogretmenler karismiyor maalesef hocam

Şimdi idareye söyle diyeceğim fakat oradaki idarecileri bilmem ama buradakiler gibiyse 1 defa uyarırlar sonra geri salarlar. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey az önce atılan mesajdaki gibi Türkçe bilmiyorlarsa arkalarından sövün...

Şimdi idareye söyle diyeceğim fakat oradaki idarecileri bilmem ama buradakiler gibiyse 1 defa uyarırlar sonra geri salarlar. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey az önce atılan mesajdaki gibi Türkçe bilmiyorlarsa arkalarından sövün...
Ya hocam seref yoksunu araplar tum turkce kufurleri ogretmislerde ben yaparim birseyler

Ya hocam seref yoksunu araplar tum Türkçe kufurleri ogretmislerde ben yaparim bir şeyler

Bu durumda sizde onlarla dalga geçin onların açığını arayın. Tek çare bu kaldı. Sessiz kalırsanız bu olay daha da büyüyebilir.

Bu durumda sizde onlarla dalga geçin onların açığını arayın. Tek çare bu kaldı. Sessiz kalırsanız bu olay daha da büyüyebilir.
Onun yerine sinif ogretmenimle konusup normal derslerime daha fazla girmemi istedigimi soyleyecegim hocam, zaten bende onlarla dalga geciyorum rusca analarina kufur ediyorum takmiyolar bunlar garip birsey

Onun yerine sinif ogretmenimle konusup normal derslerime daha fazla girmemi istedigimi soyleyecegim hocam, zaten bende onlarla dalga geciyorum Rusça analarina kufur ediyorum takmiyorlar bunlar garip bir şey

Eğer Almanca'yı tam kavramadan böyle bir şey yapmanızı tavsiye etmem hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı