Okullarda öğrencilere ücretsiz 1 öğün yemek teklifi reddedildi

Off popüler kültür kölesi olmayıp Starbucks'ta asgari ücretli birinin ailesinin 3 günlük ekmek parasını çöpe atmadığım için vizyonsuz oldum. Çok isyanlardaydım.
Peki neden Starbucks da fiyatlar asgari ücret gibi?

Vizyonlu olmak mıdır Starbucks'ta içmek.

Çok haklısın bu mesajında çok belli ettin.
Etmesen iyiydi.
😀😀😀 Sokağa çıkınca sende görüyorsun halk ekmek sıralarını yeme beni şimdi. Halk sadece 1tl ucuz ekmek için sırada bekliyor saatlerce durum vahim.

İlgi gören şeyin fiyatı artar. Bizim koyun milletimiz birinden gördüğü bir şeyi popüler kültürün oyuncağı yapmasa rahat etmiyor zaten.
Peki bu şeyler yurtdışında da ilgi görmüyor mu? Araba,kalem, kağıt her şey? Neden bizde daha pahalı?

Peki neden Starbucks da fiyatlar asgari ücret gibi?

😀😀😀 Sokağa çıkınca sende görüyorsun halk ekmek sıralarını yeme beni şimdi. Halk sadece 1TL ucuz ekmek için sırada bekliyor saatlerce durum vahim.

Senin gibi kekliklere vizyonlu olmak burada kahve içmek yalanını pompalamak için harcadıkları paraları bir yerden çıkarmaları lazımda ondan. 😁

Ortaokullarda yok. Belki ilkokullarda vardır hala.

Bizim okulda en az 50-60 TL lazım. Kahvaltı+Öğle yemeği yesen 40 TL gidiyor. (İçeceksiz.) İkisinde de ayran alsan içecek olarak (8 TL) 56 TL oluyor. Mustafa Sarıgül'e döneceğim birazdan :D
Ben bu sene lise mezunu olan bir öğrenciyim. Dışarıda en son 9. sınıfta yemek yiyebiliyordum harçlığımın son damlasına kadar vererek. 1 sene boyunca en fazla 3, 5 defa yemişimdir onun harici paramı biriktirip kitap veya 1 defa kırıldığı için mouse almak zorunda kalmıştım. 10 sınıftayken sadece 1 defa yedim ve lise hayatım boyunca bir defa dışarıda yemek yiyemedim. Hayatım boyunca da hiçbir zaman Starbucks'a gidemedim, kafelerde tek bir fotoğrafı olan insan değilim yani. İnsanın da en güzel zamanları gençlik zamanları diyorlar ama eriyip bitti ne yapalım?

Vizyonlu olmak mıdır Starbucks'ta içmek.
Hayır, vizyonu olmak bu demek değildir. Vizyonu olmak bir kahveyi lüks görmemek, insanlar ile sosyalleşmeyi gerektiren bir durumdur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cumhurbaşkanının konuşmasını dinleyebilirsiniz.
Tabii ki hayatınız boyunca evden çıkmadıysanız veya yandaşsanız bu durumu anlamayabilirsiniz ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya bakıcak olursak yandaş olamazsınız. Evden çıkmayan, vizyonu dar bir insan olduğunuzu tahmin ediyorum.

Peki bu şeyler yurtdışında da ilgi görmüyor mu? Araba,kalem, kağıt her şey? Neden bizde daha pahalı?
Çünkü üretmiyorsun, herşeye muhalefet kesim her üretim projesine karşıt maalesef. Ya üreteceksin ya paşa paşa vergini vereceksin. Ayranım dökülmesin yoğurdum eşkimesin. Güzelmiş.

Zaten dağıtılan yemeğin kalitesi ne olacaktı ki?
Muhtemelen çoğu kişi beğenmeyecekti ziyan olacaktı.

Hayır, vizyonu olmak bu demek değildir. Vizyonu olmak bir kahveyi lüks görmemek, insanlar ile sosyalleşmeyi gerektiren bir durumdur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cumhurbaşkanı'nın konuşmasını dinleyebilirsiniz.
Tabii ki hayatınız boyunca evden çıkmadıysanız veya yandaşsanız bu durumu anlamayabilirsiniz ancak Recep tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya bakacak olursak yandaş olamazsınız. Evden çıkmayan, vizyonu dar bir insan olduğunuzu tahmin ediyorum.

Belkide bu fiyatlar yüzünden gençlerin vizyonu dardır?

Yeni konular

Geri
Yukarı