Okullarda öğrencilere ücretsiz 1 öğün yemek teklifi reddedildi

Ben bul ülkede 1 telefon alıp devletede 1 adet veriyorsam bir tabak yemeği fazla görmesin öğrencilere hakkımıda helal etmiyorum.

Vergisiz telefon bile alamıyoruz.

Dostum keşke suriyelilere 80 milyar dolar harcadık demek yerine "kendi çocuklarımıza 40 milyar TL ödenek ayırdık" diye gururla söylenilseydi. Sana göre "ekonomik kriz" olan ama bana göre sadece çok hafif bir enflasyon olan ülkemizdeki bu durum geçen sene "biz Çin modeline geçiyoruz, faiz sebep enflasyon sonuç, yüksek kur yüksek üretim" söylemlerinden sonra oldu bunu da hatırlatayım. Ha asla da eleştirmiyorum çünkü milletimiz demokratik hakkını kullanıp oyunu bu doğrultuda kullanmış, böyle uygun görmüş. Hayırlı olan Çin modelidir ekonomi hakkında çok bir bilgim yok.

Suriye'leri öküz gibi besliyeceklerine kendi halkının çocuklarına verseydi o parayı neymis kardeslerimizmis ülkeyi onlar mı kurtaracak kendi halkın kurtaracak tabii.

Suriyeli öğrencilere vereceğiz deselerdi başka bir cevap verirlerdi.

Son düzenleme:
Suriyelilere vercek onlar biz zaten buranın vatandaşı olmayı bırak buranın robotlarıyız.

“40 milyar TL” nasıl bir 2023 bizi bekliyor bunlar nasıl rakamlar böyle…

Linç yiyebilirim belki ama muhalefet olmayacağını bile bile muhalefet yapmakta ısrar ederse iyi olmayacak. Şahsen benim hoşuma gitmiyor gerçekçi olmayan vaatler. Amaç halka bakın hükümet sizin için bir şey yapmıyor dedirmeye getirmek. İktidarda kendileri olsa onlar da yapmaz böyle bir şey. Müthiş bir ekonomik yük böylesi bir kriz ortamında. Ancak durumu olmayan öğrenciler tespit edilebilir ve onlara yönelik bir uygulama olabilir.
Hocam haklılık payınız var fakat, mültecilere bakarken, başka ülkelere yardım yaparken ekonomik yük olmuyor da, kendi çocuklarımıza bakarken mi yük oluyor? Sabah sabah sinirlendim, iyice cozuttular.

Eski bir bakan vardı, öğretmen maaşlarının MEB bütçesine yük olduğunu söylemişti. Bunu da kabul etmelerini beklemiyordum aslında. Bazı kesim var ki bu kesim halkın cebine 3-5 kuruş hakkı olan para girince içi gidiyor. Böyle bir şeyi de doğal olarak kabul etmezler.

İlk defa AKP ve MHP. Devlet niye vatandaşlara vatandaşlardan aldığı vergi ile yemek verip daha sonra zararı karşılamak için daha fazla vergi alsın?

Bir halk düşünün her türlü yoksulluğa, fakirliğe bir parti yüzünden düşüyor. Ve buna rağmen hala oy veriyorlar :D

Yeni konular

Geri
Yukarı