"Okullarda Ortak Sınav" dönemi nedir?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Hayırlı günler arkadaşlar. Son birkaç gündür haber sitelerinde görüyorum. Okullarda ortak sınav yapılacakmış. Yani bütün okullarda aynı saate mi sınav yapılacak? Peki sınav soruları da mı aynı olacak? Bu durum sadece lise ve ortaokul için geçerliymiş, artık sınavlar test yerine tamamen yazılı olacakmış.

bütün okullarda aynı saate mi sınav yapılacak? Peki sınav soruları da mı aynı olacak?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ortak sınav, bulunduğunuz okuldaki sizle aynı sınıfta bulunan öğrencilerin aynı anda aynı dersin sınavına girmesi anlamına geliyor. Sorular genelde benzerlik gösterir veya aynıda olabilir.

Ortak sınav, bulunduğunuz okuldaki sizle aynı sınıfta bulunan öğrencilerin aynı anda aynı dersin sınavına girmesi anlamına geliyor. Sorular genelde benzerlik gösterir veya aynıda olabilir.
Bizim ortaokulda zaten böyleydi, her yerde böyle olmuyor mu?

Aslında olan bir şeydi de fark etmiyorduk. Okullar sadece sınavları eş tarihli yapacak, X tarihinden Y tarihine kadar tüm okulların sınavları teslim etmesi istenecek. Yani ben böyle anladım ve biliyorum.
Aynı ilde aynı sınav yazıyor ama kaynaklarda.
Çok zor be o, daha sınav haftası e-Okul'u açık tutamayan bir bakanlık ülke geneli sınavların altından nasıl kalkacak? Ayrıca liselerde test şeklindeki sınavlar kaldırılmış iken imkansız aynı sınav.

Geri
Yukarı