Okullarda saç kestirmek zorunlu mu?

BenFatih

Centipat
Bugün müdür yardımcısı ve bir öğretmen geldi, sıraları çizen bazı kişileri aldılar götürdüler. Sıraları sildirttiler, sonra bir erkek arkadaşımın saçı uzun olduğu için bağırarak keseceksin saçını dedi. Sonra bana da dönüp aynısını yine bağırarak dedi. Ben de ister istemez sinirlendim onlar gittikten sonra kestirmeyeceğim dedim. Herhangi zorlama durumunda nereye şikayet edebilirim? Ayrıca okullarda saç kestirmek zorunlu mu? Sözde okul kuralıymış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün müdür yardımcısı ve bir öğretmen geldi, sıraları çizen bazı kişileri aldılar götürdüler. Sıraları sildirttiler, sonra bir erkek arkadaşımın saçı uzun olduğu için bağırarak keseceksin saçını dedi. Sonra bana da dönüp aynısını yine bağırarak dedi. Ben de ister istemez sinirlendim onlar gittikten sonra kestirmeyeceğim dedim. Herhangi zorlama durumunda nereye şikayet edebilirim? Ayrıca okullarda saç kestirmek zorunlu mu? Sözde okul kuralıymış.

Aslında zorunlu. Ancak artık çoğu okul yönetimi bu kuralı görmezden geliyor. Kimisi kıyafet zorunluluğunu dahi görmezden geliyor. Ancak okul kurallarını uygulamak isterse yönetmeliğe göre zorunlu. Eğer yönetmelikte bilmediğim bir değişiklik olmadıysa.

Bağlarsanız sorun çıkmaz.

Diğer arkadaşımınki bağlanabilir benimki de bağlanabilir ama yakışmıyor benim saç modelim ortadan ikiye ayrık yanlara doğru aslında uzun değil tabii bunun gibi eski kafa öğretmenler 3 numara saç gibi durmasını istiyor eski zamanlardaki gibi.
Her hangi bir kanıtın var mı ?

Saçım omuzlarıma uzanmakta saçın temiz ve bakımlı olduğu sürece saç kestirmek zorunlu değildir herhangi bir bir öğretmenin sana bu şekilde bağırıp emir hitabıyla konuşmasına izin yok.

Geri
Yukarı