Okullarda forma zorunlu mu?

Ben pek doğru bulmuyorum. Sonuçta aşırıya kaçılmadığı sürece bir kıyafet eğitime nasıl engel olabilir ki? Buna rağmen zorunlu. Neyse ki bizim okulumuz Antalya'da ve hava sıcak odluğu için şort vb. ksıa şeylerle gelmemize izin veriliyor.
Benimde Antalyada. Zorunlu tutarlar mı acaba ?

Benim de Antalya'da. Zorunlu tutarlar mı acaba?

Ya bilemiyorum açıkçası. Bizde de şöyle yapmışlar. Okul forması zorunlu ancak okul forması olarak bir de şort çıkarmışlar. Uzunu da giyebilirsin kısa olan şortu da. Seçim sana kalmış yani. Antalya sıcak bir yer bildiiniz üzere. Bence bu konuda zorunluluk olmaması gerekiyor. Okulun ilk günü serbest gidin. Orada bilgi verilir büyük ihtimal.

Ya bilemiyorum açıkçası. Bizde de şöyle yapmışlar. Okul forması zorunlu ancak okul forması olarak bir de şort çıkarmışlar. Uzunu da giyebilirsin kısa olan şortu da. Seçim sana kalmış yani. Antalya sıcak bir yer bildiiniz üzere. Bence bu konuda zorunluluk olmaması gerekiyor. Okulun ilk günü serbest gidin. Orada bilgi verilir büyük ihtimal.
Tamam hocam, sağolun :)

Konunun derinine inersek Atatürk zamanında ülkenin ve halkın durumu belliydi.
Öğrencilerin okula gelirken kimisinin ahım şahım bir elbise ile kimisinin yırtık pırtık elbise ile okula gelmesi sınıf farklılıklarını çokça hissettiriyordu.
Bundan sebep öğrencilerde tek tip kıyafet uygulaması getirildi. Yani forma.
Günümüzde halen devam eden bu uygulama bir nevi kıyafet disiplinini getiriyor.
Bence devam etmesi de gerek.

Konunun derinine inersek Atatürk zamanında ülkenin ve halkın durumu belliydi.
Öğrencilerin okula gelirken kimisinin ahım şahım bir elbise ile kimisinin yırtık pırtık elbise ile okula gelmesi sınıf farklılıklarını çokça hissettiriyordu.
Bundan sebep öğrencilerde tek tip kıyafet uygulaması getirildi. Yani forma.
Günümüzde halen devam eden bu uygulama bir nevi kıyafet disiplinini getiriyor.
Bence devam etmesi de gerek.

Aslında evet bu açıdan doğru söylüyorsunuz. Ancak baktığınız zaman mesela ben geçen bir haber gördüm baş örtüsü taktığı için okuldan atılan kız. Sebebi neymiş biliyor musunuz? Arkadaşlarına kötü örnek oluyormuş. Maalesef bazen böyle sonuçlar doğurabiliyor.

Geri
Yukarı