Okullarda zorunlu İslam bilgisi dersi

Umarım ciddi değilsinizdir. İnsanlar kendi ülkesinin tarihini bilmek zorunda. Eğer demek istediğinizi yanlış anladıysam üzgünüm.

Zaten tarih dersinde bunlar anlatılıyor ama inkilâp dersinde yapılan yenilikler anlatılıyor. Aynı şekilde bu yeniliklerle beraber öğrencilere Atatürk gerçekten çok iyi biriymiş gibi anlatılıyor ki zaten gerçekten iyi biri ama soruların çok büyük kısmı şu şekilde:
Atatürk'ün bunu yapması hangi özelliğini gösterir?
Ülkede bir sürü Atatürk düşmanı var ki ben onlardan değilim, haberin olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisede eğer nüfus kaydınızda din bölümünde İslam yazmıyorsa din dersi almak zorunlu değil diye biliyorum. Zaten üniversite sınavında din dersi almayanlar için din yerine felsefe soruları soruluyor.

Biliyorum ama bir şeyi farklı söylemenin yolları da var illa ki artık müslüman değilim demeye gerek yok. Ne dediğimi anlamışsınızdır.
Akıllarda şüphe uyandırmayacak hiçbir gerekçe öne süremezsiniz. Yaşadığınız coğrafyayı hatırlayıp biraz gerçekçi bakmanızı öneririm.

Çünkü baştakiler iktidarda kalması için dindar bir nesil yetiştirmeleri gerekiyor, o yüzden din dersleri zorunlu ve her yere imam hatip yapılıyor, LGS'de zaten başarısız öğrenciler ya meslek lisesine ya da İmam hatibe yönlendirildiğinden dolayı daha da kötü oluyor.

Yine birkaç İslam düşmanı toplaşmış kendini ayrıştırmaya çalışıyor. Anladık arkadaşlar tamam her yerde dile getirmenize gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine birkaç İslam düşmanı toplaşmış kendini ayrıştırmaya çalışıyor. Anladık arkadaşlar tamam her yerde dile getirmenize gerek yok.
Dostum, kendim de uzun bir süreliğine müslümandım, Kur'an'ı okudum ve bu kitapta dinde zorlama yoktur der, zorunlu din eğitim, kadınların başlarını örtmesi gibi şeyler zorunlu olarak yaptırılmıyor zaten. İslam dininde sorgulamaya yer var, kitabın ilk başlarında sorar ki siz hiç görmüyor musunuz? Hiç sorgulamıyor musunuz? Zorunlu din eğitimi vererek ne sınanmanın bir anlamı kalır ne de sorgulamanın. Zorunlu din eğitimi vererek çocuğun seçme ve irade haklarını kısıtlarsın, en doğru din kendine göre en uygun bulduğun dindir. O yüzden birey kendisi dinleri araştırmalı, okuyup kendine göre en uygun bulduğunu seçmeli, yakın zamanda İncil sonra Tevratı da okumayı planlıyorum. Kendim İslam düşmanı değilim ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı