Okulların 1 Haziran'da açılma ihtimali

atscan

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Ziya Selçuk hep bir ay daha atlıyor uzaktan eğitime. Vaka bitecek gibi bilmiyorum sizce okullar açılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası ben pek düşünmüyorum. Vakalar bitse bile tekrar yayılması olasılığını göze alamazlar. Tahminimce ya direktmen yaz tatiline gireceğiz ya da çok kısa bir süreliğine okula gideceğiz.

Vakalar bitse bile emin olmak için 14 gün beklemek gerek. Virüsün kuluçka süresi 14 gün. Yani 1 Haziran'da okulların açılması için Mayıs'ın ortasında vakaların bitmesi gerek ve imkansız. Bu sene okulların açılacağını sanmıyorum.

Bence risk almazlar neden diye sorarsan geçenlerde 15 yaşında bir kız 30 kişiye bulaştırmış hep bu yaş aralığının taşıyıcı olduğunu düşünürsek tam düzelecek iken böyle bir risk alacaklarını düşünmüyorum.

Okulların açılacağını hiç sanmıyorum ama her şeyi normale döndürecekleri kesin çünkü ülke ekonomisi birkaç ay daha yasakları kaldırabilecek seviyede değil.

Bence bu dönem uzaktan eğitim ile tamamlanmalı ve öbür yıla bir üst sınıf ile başlamamız daha iyi. Ziya selçuk zaten 1.dönem notları geçerli dedi.1.dönem notu 50'nin atlında kalanlar öbür yıl sorumlu geçicekti galiba.

Geri
Yukarı