Okulların Wi-Fi şifresini kırmak basit mi?

Avengerr

Centipat
Yer
Samsun
Okulda bilişim bölümünde bir PC oturup biraz kurcaladım modemin arayüzüne girmek için IP adresini buldum galiba 192.168.0.254'dü karşıma kullanıcı adı ve şifre çıktı çoğu kişinin bildiği şey şifre ve kullanıcı adı admin admindir ve tabii şifreyi değiştirmemişler. Modem arayüzüne girip kurcaladıktan sonra sürekli önümde password yazıyordu.
Biraz daha kurcaladıktan sonra yine passwordlar karşıma çıktı fakat hepsi aynı şifresi vardı dedim kesin bu okulun şifresidir dedim. Arkadaşlarıma sordum bir kişi okulun Wi-Fi'sine bağlıymış ve sorduğumda okulun şifresi demişti. Şimdi herhangi bir başıma iş açar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şifreyi kırmana gerek yok. Google da zaten Fatih ağının şifresi yazıyor bütün okullarda aynı. Modem arayüzüne girme işi bana pek gerçekçi gelmedi.

Zaten F@tih projesi kapsamındaki okul ağlarının şifresi genel anlamda her okulda aynıdır. Ek olarak güvenli internet olduklarından her yere giremeyeceğiniz için sorun da olmaz. Şifreyi kırmıyorsunuz yani, zaten herkesin bildiği şifrelerden biridir.

Hatta yanlış hatırlamıyorsam şifre !1qaz2WSX3edc4RFV%56 idi :)

Zaten f@tih projesi kapsamındaki okul ağlarının şifresi genel anlamda her okulda aynıdır. Ek olarak güvenli internet olduklarından her yere giremeyeceğiniz için sorun da olmaz. Şifreyi kırmıyorsunuz yani, zaten herkesin bildiği şifrelerden biridir.

Hatta yanlış hatırlamıyorsam şifre !1qaz2WSX3edc4RFV%56 idi :)

Hayır hocam şifreyi değiştirmişler şifre buydu 362230****

Kanka şifre internette yazıyor fakat şifreyi yazdıktan sonra öyle bağlanamazsın VPN lazım ve faihin internetleri çekmiyor bütün okul bağlı olduğundan bağlandıktan sonra arkadaşlarına deme sakın onlarda bağlanırsa ping çıkar hocalar anlayabilir

Kanka şifre internette yazıyor fakat şifreyi yazdıktan sonra öyle bağlanamazsın VPN lazım ve faihin internetleri çekmiyor bütün okul bağlı olduğundan bağlandıktan sonra arkadaşlarına deme sakın onlarda bağlanırsa ping çıkar hocalar anlayabilir.

Hocam bilmiyorum okulların genel şifreleri f@M2015i#EB23 T.C. ve benzerleridi buradaki şifre basitti sadece sayılar vardı.

Geri
Yukarı