Okulu artık takmamak

mfaa

Femtopat
Daha fazla  
Lisede ikinci sınıf öğrencisiyim ve bir süredir bu ülkede okuyarak bana para kazandıracak çok fazla iş olmadığını düşünüyorum. Şu ana kadar hep esnaf olmak istemiştim ve geleceğe dair düşüncelerim şunlar: Liseyi bitirip üniversiteye gitmek istiyorum, bunu yaparken de ticaretle uğraşıp üniversiteden sonra ticarete ağırlık verip ticaret yapmak istiyorum. Neden üniversiteye gitmek istiyorsun diye sorarsınız, gitmiş olmak için gitmek istiyorum. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Doğru mu yanlış mı söylerseniz çok sevinirim.

Sağlık alanında iş alımları çok oluyor mesela bir tercih meselesi, üniversite olayı ise gitmeni öneririm o ortamı görmeni isterim, birçok şey katacaktır.

Valla kardeşim doğru düşünüyorsun. Ama sermaye yoksa zenginlik yoksa yine esnaflık sıkıntı. Erkek kuaförüyüm birinin yanında çalışsam sigorta 6k 6k koltuk parası artı olarak adam faturalara ortak olmamı istiyor kafadan 15k gidiyor. E kendi dükkanımı nasıl açacağım? Tek hedefim 10 ay sonra askerlik var ya askerde kalıcam ya da polis olacağım inşallah.

Sağlık alanında iş alımları çok oluyor mesela bir tercih meselesi, üniversite olayı ise gitmeni öneririm o ortamı görmeni isterim, birçok şey katacaktır.

Bende o yüzden gitmek istiyorum üniversiteye al sat yapacağım üniversiteye kadar da para biriktireceğim.

Doğru veya yanlış diyemeyiz. Herkesin kendi yanlışı ve doğrusu vardır. Esnaf olmak istiyorsan meslek lisesi daha mantıklı olmaz mı? Yapmak istediğin esnaflik ile ilgili bir meslek lisesine geçebilirsin.
Boş zamanlarında bir esnafın yanında çalışabilirsin. İşi öğrenirsin ve biraz para kazanırsın.

Üniversite ye gidip çevre oluşturmalısınız, üniversiteden sonra ticarete atıldığınızda yaptığınız çevre çok faydalı olacaktır.

Vallahi kardeşim doğru düşünüyorsun. Ama sermaye yoksa zenginlik yoksa yine esnaflık sıkıntı. Erkek kuaförüyüm birinin yanında çalışsam sigorta 6K 6k koltuk parası artı olarak adam faturalara ortak olmamı istiyor kafadan 15k gidiyor. E kendi dükkanımı nasıl açacağım? Tek hedefim 10 ay sonra askerlik var ya askerde kalacağım ya da polis olacağım inşallah.

İnşallah hakkında en iyisi olur abi. dükkan açabilecek arkam var o yüzden bence en iyisi.

Doğru veya yanlış diyemeyiz. Herkesin kendi yanlışı ve doğrusu vardır. Esnaf olmak istiyorsan meslek lisesi daha mantıklı olmaz mı? Yapmak istediğin esnaflik ile ilgili bir meslek lisesine geçebilirsin.
Boş zamanlarında bir esnafın yanında çalışabilirsin. İşi öğrenirsin ve biraz para.

bulunduğum ilçedeki meslek lisesi çok iyi değil daha çok birilerinden örenip tecrübe edinmek istiyorum.

Ticaret ile alakalı bir bölüm okursan çok iyi olur. Üniversite çok verimli olmasa da insana iyi şeyler katıyor. Hem çevre edinirsin, hem bir şeyler öğrenirsin, hem insan ilişkilerinde kendini geliştirirsin. Bu esnada da mesleğin konusunda kendini geliştirmen için bolca boş vaktin olur.

Geri
Yukarı