Okulu değiştirmeli miyim?

mertmemo58

Decapat
Daha fazla  
Merhaba şu an meslek lisesi raylı sistemler bölümüne gidiyorum, LGS'den 390 puan aldım benim bölümümün taban puanı 314dü ancak okulun diğer bölümleri 180 puanla alım yaptı. Benim bölüm kötü değil ama okulun kalan kısmı serseri dolu okulun ortamını hiç sevmedim ancak benim bölümüm herkes tarafından övülüyor. Liseden sonra işe girme fırsatı varmış maaşı iyiymiş devlet işine girermişim. Sınavda çok iyi yapmasam bile işe girermişim atanma sıkıntısı falan yokmuş. Okulumu değiştirip düz Anadolu lisesine gitsem, üniversite sınavında başarılı olamamaktan korkuyorum. Polis olmaya da ilgim var eğer Anadolu'ya gidersem hem üniversite hem de polislik sınavında başarısız olmaktan korkuyorum. Eğer raylı sistemlerden devam edersem de üniversiteye gidebilirim veya polis olabilirim ama başarısız olursam bile elimde bir iş fırsatı olacak. Kendi kendime düşünmekten bıktım size sorayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hayatınızın dönüm noktasında gerekirse bunu gece gündüz düşünerek karar verin. Şahsen bölümünüz güzel ama öyle bir ortama maruz kalmak ister istemez sizi de geri çekecektir. Kendim de içinde bulunduğum ortam teknik Anadolu lisesinde Bilişim bölümü ve alanım Siber güvenlik. Aynı durum bizde de geçerli en iyi bölüm bilişim ve şu anda 75OBP ile alım yapılıyor, geri kalan bölümler 40-50OBP kadar düşüyor. Yani aynı okul ortamında 90OBPliler de var 40OBPliler de var. Bölümünüzden memnun değil iseniz herkesin sizinle aynı seviyede olduğu bir Anadolu lisesi çok daha iyi olur. Şahsi düşüncem o puan ile çok güzel bir Anadoluya gidip Üniversiteye iyi hazırlanarak hayatınızı bu yönde şekillendirmeniz olucaktır.

Hocam hayatınızın dönüm noktasında gerekirse bunu gece gündüz düşünerek karar verin. Şahsen bölümünüz güzel ama öyle bir ortama maruz kalmak ister istemez sizi de geri çekecektir. Kendim de içinde bulunduğum ortam teknik Anadolu lisesinde bilişim bölümü ve alanım siber güvenlik. Aynı durum bizde de geçerli en iyi bölüm bilişim ve şu anda 75OBP ile alım yapılıyor, geri kalan bölümler 40-50OBP kadar düşüyor. Yani aynı okul ortamında 90obpliler de var 40obpliler de var. Bölümünüzden memnun değil iseniz herkesin sizinle aynı seviyede olduğu bir Anadolu lisesi çok daha iyi olur. Şahsi düşüncem o puan ile çok güzel bir Anadolu'ya gidip üniversiteye iyi hazırlanarak hayatınızı bu yönde şekillendirmeniz olacaktır.

Evet değiştirdim ve mutluyum teşekkürler :)

Geri
Yukarı