Okulu dondurup CEO olmak

Hak veriyorum. Alışıla geldik bir durum değil. Bunun da farkındayım.
Dostum, kaç tane kişi sana anlatmaya çalıştı ama sanırım hala anlamadım. Bak forumda önde gelen birçok kişi bile sırf sana zarar gelmesin diye kaç tane açıklama yapmışlar.

Hiç kimse 20 yaşında, deneyimi olmayan birine direkt olarak CEO'luk yaptırtmaz. Ne gibi bir özelliğiniz var ki sizi CEO yapsınlar? Büyük ihtimal sizden yararlanıp bir şeyler yapacaklar ve iş sizin başınıza patlayacak. Bence dinleyin bu kadar adamın dediğini.

Hocam delirdiniz mi? İroni olduğunu varsayıyorum, kimse bu kadar saçma bir şey yazamaz. Tecrübesiz birisini niye CEO yapsınlar?

Hocam neden delireyim?

Mesela bizim şirket CEO'sunun 12 yıl finans, bir o kadar da farklı sektörler ve pozisyonlarda deneyimi var. CEO olmadan önce Genel Müdür yardımcılığı vb. yapmış biri. İyi derecede İngilizcesi olan bir insan.

Böyle bir ortamda, bizim 20 yaşındaki arkadaştan neden CEO olmasın? Biraz haksızlık ediyoruz sanki arkadaşa.

Dostum, kaç tane kişi sana anlatmaya çalıştı ama sanırım hala anlamadım. Bak forumda önde gelen birçok kişi bile sırf sana zarar gelmesin diye kaç tane açıklama yapmışlar.

Hiç kimse 20 yaşında, deneyimi olmayan birine direkt olarak CEO'luk yaptırtmaz. Ne gibi bir özelliğiniz var ki sizi CEO yapsınlar? Büyük ihtimal sizden yararlanıp bir şeyler yapacaklar ve iş sizin başınıza patlayacak. Bence dinleyin bu kadar adamın dediğini.
Katılıyorum. Geleceğinize yazık etmeyin, nolur bir kez daha düşünün.

Bu kadar açıklamadan sonra hala direttiğin için bir musibet bin nasihatten iyidir iyidir sözünü yaşaman için git CEO ol demeye başlardım ama en az 30-40 yılını çalma ihtimalleri olduğu için diyemiyorumda.

O kadar yapılan açıklamadan sonra gözünüzü boyamışlar gibi geldi bana hocam. O kadar büyük ve önemli bir pozisyonu bilgisiz birine kitlemeleri bana saçma geliyor umarım size de öyle geliyordur.

Arkadaşlar, siz kibar dilde anlattığınız için anlamamış arkadaş. Bir de şöyle biraz ezerek deneseydiniz belki faydası olurdu:
  • Yabancı dili senden iyi olan gençler değil de, niye sen?
  • Senden çok daha deneyimli 23-24 yaşında gençler varken, niye sen?
  • Senden daha iyi okulları okuyanlar varken, niye sen?
  • Elinde Türkiye'nin en iyi okullarından diploması olan gençler varken, niye sen?
  • Bu şirket, babanın şirketi mi? Niye sen?
Yani sen neden CEO olmalısın ki? Senden daha iyi gençler bulunabilirken? Kaldı ki onları da yapmazlar. Hiçbir gencin CEO olduğunu görmedim. Özellikle tecrübesiz, deneyimsiz bir genci CEO pozisyonuna atamak, Ağacı sulamadan meyve vermesini beklemek kadar saçma bir şey.

Bir de, arkadaşlara ciddiye alınmadım yazmışsın fakat sen bunca insanı ciddiye almıyorsun bence.
Yukarıdaki soruları cevaplayamıyorsan izah edemiyorsundur. İzahı olmayan şeylerin, mizahı olur.

Hocam neden delireyim?

Mesela bizim şirket ceo'sunun 12 yıl finans, bir o kadar da farklı sektörler ve pozisyonlarda deneyimi var. Ceo olmadan önce genel müdür yardımcılığı vb. yapmış biri. İyi derecede ingilizcesi olan bir insan.

Böyle bir ortamda, bizim 20 yaşındaki arkadaştan neden ceo olmasın? Biraz haksızlık ediyoruz sanki arkadaşa.

@P R O F O U N D hocam dediğim her şeyi anlatmış umarım anlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı