Okuluda sosyal mesafe yok ve herkes temaslı

32 olsa yine iyi 10 fazlası var bizde. 10 kişiden 5i maskeyi hep çıkartıyor. 15i sosyal mesafeyi korumuyor oldu 20. Biri koronalı desen herkes korona oluyor, durum vahim.

Aşı sadece rahat atlatmanı sağlıyor, ben koronayı hiç kapmak istemiyorum.
Teneffüslerde bahçe berbat durumda oluyor. Bizim okulun bahçesi çok küçük ama aşırı fazla öğrenci var. Sınıflar da yine aşırı küçük.

Okulda kesin bildiğimiz 1 öğretmen 1 öğrenci var, o öğrenci çok hareketli ve mesafeye dikkat etmiyormuş zaten ilkokul arkadaşımdı o başkalarına bulaştırdı muhtemelen. Şu anda okulda en az 30 kişide korona var.

Sosyal mesafeyi söylemiyorum bile, aramızdaki en uzun mesafe 1 m ve en az ise 0 cm. İster istemez ben de arkadaşlarım ile haşır neşir oluyorum. Alabileceğim tedbirler nelerdir ve siz ne düşünüyorsunuz?
Yaşın geldiyse aşı olmaktan çekinme.

İşte rahat atlatmam umurumda değil vücuduma hiç almak istemiyorum, koronayı hafif atlatsam bile vücuduma zarar veriyor sonuçta değil mi?
Genç yaşında vücuduna ne zarar verebilir kardeşim? Vücuduna en güçsüz halinde geliyor ne olacak ölecek misin bir aşı oldun diye? Bu bilgisizlik çok yayılıyor.

Genç yaşında vücuduna ne zarar verebilir kardeşim? Vücuduna en güçsüz halinde geliyor ne olacak ölecek misin bir aşı oldun diye? Bu bilgisizlik çok yayılıyor.
Arkadaş aşıdan bahsetmiyor, virüsün kendisinden bahsediyor.

2 3 gün sonra 2. dozu oluyorum 🥳🥳.
Bence de olmalısın. Çünkü mesafenin herkes bilincinde ama maalesef öyle anlar geliyor ki dip dibe çalışmak zorunda kalıyorsun. Yoğun bakımda bile herkes bunun bilincinde olmasına rağmen yeri geliyor 10 kişi dipdibe işlem yapıyoruz. Tek güvencemiz aşı ve maske oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı