Okulum kötü

Haksızlık değil mesela gittiğin her okul sana bir imkan sağlıyor mesela Anadolu liseleri %30 kontejyan sağlıyorsa gittiğim okul %70 kontejyan sağlıyor haksızlık niteliği yok gideceğin okulun sana katacağı şeyleri araştırmanı öneririm.

İndirim değil de geçiş kolaylığı.

Seni kandırmışlar dostum öyle bir şey yok.

Okula başladım. Bir özel lise geçtim devlet destekli dükkan açma gibi imkanlar veriyor. Okul binası çok kötü ama mesela Hacettepe gibi bir okulda sizin 400 puana girdiğiniz bölümü bizim okulun desteği ile 300'e gidiyoruz. Ama böyle bir şey var okuldaki çocuklar hiçbir espri bilmiyor. Mizah bilmiyor ve okul binasına vitamin sağlanmıyor. Sanırsam ve formalara 1050 TL'ye yakın para ödedim okul gitme hevesim var geleceğim için dükkan açma belgesi gibi şeyler verilecek ama okuldan memnun değilim. Depremzedeyim istediğim yüksek taban puanlı okullarada gidebilirim diye biliyorum. 2 yakın arkadaşım oralara gitmişler şu an çok memmunlar ne yapmam lazım? Ben hiç mutlu değilim aksine canım sıkkın.

Bende depremzedeyim öyle istediğin liseye girme hakkın yok mesela 300 puan aldim diyelim maksimum 350 puanlik liseye gidebiliyorsun ortalaman 70 diyelim 80 puanlik liseye gidiyorsun maraşdan Mersin'e taşındım böyle durum.

Nasıl iş bu? Eğer böyle bir durum varsa haksızlık olarak nitelendirilir.
Galatasaray Lisesi mezunları da YKS'de daha düşük sıralamayla (yine de bir sıralama barajı koyuyorlarmış) Galatasaray Üniversitesine girebiliyordu ama Üniversite vakfına bağlı özel liselerde de bunun gibi bir durum var mı bilmiyorum.

Arkadaşlar konuya açıklık getireyim depremzedeyim öyle kafana göre istediğin okula giremiyorsun okullar anlaşmaya gelecek mi veya senin puanın yeticek mi mesela üniversiteler için anlaşma gerekiyor X şehrinden Z şehrindeki üniversite için oranın müdürüyle anlaşma yapmanız gerek eğer izin vermezlerse X şehrinizdeki üniversiteye gidiceksiniz lise için şöyle.
Puanınız 300 dür.
Gideceğiniz lise 350 maksimum(net sayı yok tabii ama genelinde böyle 300 alipda 500'luk liseye gidemezsin)
Veya ortalaman 70'dir zorlasan 80 ortalama isteyen liseye girebilirsin
Depremzede haklarına gelirsek.
Devamsızlık, forma giymemek, telefon taşıma gibi şeyler benim okulumda müdür bey bana müsamaha gösterdi ama sizi bilemem ayrıca depremzede haklarınızı 6 şubattan sonra yani 2. dönem geçerli bu sene öyle bir hakkınız yok o yüzden fazla zorlamaya gerek yok herkese iyi akşamlar iyi sosyaller❤️

Arkadaşlar konuya açıklık getireyim depremzedeyim öyle kafana göre istediğin okula giremiyorsun okullar anlaşmaya gelecek mi veya senin puanın yetecek mi mesela üniversiteler için anlaşma gerekiyor X şehrinden Z şehrindeki üniversite için oranın müdürüyle anlaşma yapmanız gerek eğer izin vermezlerse X şehrinizdeki üniversiteye gidiceksiniz lise için şöyle.
Puanınız 300 dür.
Gideceğiniz lise 350 maksimum(net sayı yok tabii ama genelinde böyle 300 alipda 500'luk liseye gidemezsin)
Veya ortalaman 70'dir zorlasan 80 ortalama isteyen liseye girebilirsin.
Depremzede haklarına gelirsek.
Devamsızlık, forma giymemek, telefon taşıma gibi şeyler benim okulumda müdür bey bana müsamaha gösterdi ama sizi bilemem ayrıca depremzede haklarınızı 6 şubattan sonra yani 2. dönem geçerli bu sene öyle bir hakkınız yok o yüzden fazla zorlamaya gerek yok herkese iyi akşamlar iyi sosyaller❤️

Depremzede kontenjanından bahsetmiyor ki arkadaş. Ne alaka?

Yeni konular

Geri
Yukarı