Okulumuzda Radyo-TV atölyesi yok ve yapmıyorlar

Tarık45

Centipat
Daha fazla  
Merhaba meslek lisesinde radyo ve televizyon programcılığı bölümünü okuyorum ama okulumuzda radyo-TV bölümünün atölyesi yok diğer bölümlerin atölyesi var ama radyo-TV atölyesi yok. Atölye olmadığı için de uygulamalı dersleri işleyemiyoruz. Okul idaresine geçen yıldan beri hep söylüyoruz idare bize geçen yıldan beri sürekli bu ayın sonunda atölye kurulacak diyor ama kurmuyorlar. Okulum özel okul ama neden atölye yok biz de bilmiyoruz. Bugün abime söyledim abim de bana bir şey olmaz dedi ve ben de babama söyleyecektim ama abim izin vermedi, söyleme dedi. Sizce babama söylemeli miyim? Şimdiden teşekkürler hepinize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ailenize bir danışın okul ile konuşsunlar durumu anlasınlar neden yapmadıklarına dair. İnsanlar meslek lisesine meslekleri uygulamalı olarak öğrenip iş hayatına daha kolay adaptasyon olmak için gidiyor ve böyle bir atölyenin olmaması sizin için büyük bir eksi olur.

Bence ailenize bir danışın okul ile konuşsunlar durumu anlasınlar neden yapmadıklarına dair. İnsanlar meslek lisesine meslekleri uygulamalı olarak öğrenip iş hayatına daha kolay adaptasyon olmak için gidiyor ve böyle bir atölyenin olmaması sizin için büyük bir eksi olur.

Aileme danışmaya çekiniyorum çünkü babam çok sinirli biri söylersem okula gidip kavga eder biliyorum o yüzden söyleyemiyorum okul idaresi de bize 2 yıldır sürekli bu ayın sonunda atölye kurulacak dedi ama 2 yıldır hala kurulmadı.

Mecbur söylemelisiniz. Yoksa bu size gelecekte meslek hayatınızda sorun yaşatır. Eğer okulda mesleğiniz hakkında uygulamalı şekilde tecrübe edinmezseniz doğrudan meslek hayatına atıldığınızda zorluk yaşarsınız.

Mümkünse okulu değiştirin veya bir aile bireyiniz konuşsun okulla. Her geçen zaman sana zarar.

Mümkünse okulu değiştirin veya bir aile bireyiniz konuşsun okulla. Her geçen zaman sana zarar.

Okulumdan memnunum oturduğum mahallede bir meslek lisesi var orada da radyo ve televizyon programcılığı bölümü var ama devlet okulu olduğu için ailem beni oraya göndermiyor ortamı kötüdür diyorlar.

Merhaba meslek lisesinde radyo ve televizyon programcılığı bölümünü okuyorum ama okulumuzda radyo-TV bölümünün atölyesi yok diğer bölümlerin atölyesi var ama radyo-TV atölyesi yok. Atölye olmadığı için de uygulamalı dersleri işleyemiyoruz. Okul idaresine geçen yıldan beri hep söylüyoruz idare bize geçen yıldan beri sürekli bu ayın sonunda atölye kurulacak diyor ama kurmuyorlar. Okulum özel okul ama neden atölye yok biz de bilmiyoruz. Bugün abime söyledim abim de bana bir şey olmaz dedi ve ben de babama söyleyecektim ama abim izin vermedi, söyleme dedi. Sizce babama söylemeli miyim? Şimdiden teşekkürler hepinize.
Nasıl ya. Koskoca Radyo Televizyon bölümünün rejisi, stüdyosu, kurgu atölyesi olmaz mı? Yanlış anlamayın bende o bölüm mezunuyum. Ama devlet okulunda her türlü imkanımız vardı. Her türlü uygulamaları dersi önce teorik sonrasında uygulamalı bir şekilde yapabiliyorduk. Bence babanıza söyleyin. Bu bölüm uygulama olmadan bir hiçtir.

Nasıl ya. Koskoca radyo televizyon bölümünün rejisi, stüdyosu, kurgu atölyesi olmaz mı? Yanlış anlamayın bende o bölüm mezunuyum. Ama devlet okulunda her türlü imkanımız vardı. Her türlü uygulamaları dersi önce teorik sonrasında uygulamalı bir şekilde yapabiliyorduk. Bence babanıza söyleyin. Bu bölüm uygulama olmadan bir hiçtir.

Babama yarın söyleyeceğim ama babam okula gitse idareyle bile konuşsa yine de durum değişmez biliyorum çünkü okul idaresi 2 yıldır hep bize bu ayın sonunda radyo-TV atölyesini kuracağız diyor ama kurmuyorlar mesela bizim kamera ses ve ışık uygulamaları diye bir uygulamalı dersimiz var ama atölye olmadığı için 2.5 aydır okullar açıldığından beri bu dersi işleyemiyoruz geride kaldık bir de okulum özel okul olmasına rağmen radyo-TV atölyesi yok 2 yıldır kurmuyorlar.
Okulunuzu değiştirin. Meslek dersinde uygulama çok önemlidir.
Okulumdan memnunum oturduğum mahallede bir meslek lisesi var orada da radyo ve televizyon programcılığı bölümü var ama devlet okulu olduğu için ailem beni oraya göndermiyor ortamı kötüdür diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı