Okulumuzda koronalı öğrenci çıkmış

Ben övünmedim ki. Övündüğümü gösteren bir mesajı alıntıla, kanıtlamazsan namuslu, haysiyetli, şerefli değilsin. "Ben emeklerimin karşılığını aldım" dedim bunda ne gibi övünme gördün? 40 yılda sınava çalıştığımı nereden çıkardın? Kanıtlamazsan dediğim gibi haysiyet, şeref, namus yoksunu bir adamsın. Tırnak içine aldıklarını nerede söylemişim? Bekliyorum.
Her bunun gibi okulların açılmasıyla ilgili olan konuya "Emeğimin karşılığını aldım" yazmak övünmek olmaz mı sence de? İnsanların sağlığını hiçe saymak namussuzluk, haysiyetsizlik ve şerefsizlik olmuyor da ben gerçekleri söylediğimde mi oluyor?
Kafasına yazık olanlar bütün sene yatanlar, twitter da ağlayanlardır.
İyi ki oldu, emeklerimin karşılığını aldım.
Cidden yazık...
Bana kalırsa her okulda korona kapan öğrenci hakkındaki konuya "İyiki açılmış, emeğimin karşılığını aldım" yazman senin bencil haysiyetsiz ve şereften yoksun bir insan olduğunu ve kendi hayatın dışında başka herkesin hayatının umrunda olmadığını gösterir. Adam burda okulunda koronalı öğrenci çıktığını anlatıyor ama sen gelip burada istisnasız her konuda olduğu gibi aynı şeyleri tekrarlıyorsun. Korona kapan ve belkide ölecek olan öğrenciler olmasına rağmen "İyiki açılmış, emeğimin karşılığını aldım" gibi sözler söylemen resmen "Onların canları umrumda değil benim sınavım çok iyi geçti" demekle aynı şey bana kalırsa.

Her bunun gibi okulların açılmasıyla ilgili olan konuya "Emeğimin karşılığını aldım" yazmak övünmek olmaz mı sence de? İnsanların sağlığını hiçe saymak namussuzluk, haysiyetsizlik ve şerefsizlik olmuyor da ben gerçekleri söylediğimde mi oluyor?

Cidden yazık...
Bana kalırsa her okulda korona kapan öğrenci hakkındaki konuya "İyiki açılmış, emeğimin karşılığını aldım" yazman senin bencil haysiyetsiz ve şereften yoksun bir insan olduğunu ve kendi hayatın dışında başka herkesin hayatının umrunda olmadığını gösterir. Adam burda okulunda koronalı öğrenci çıktığını anlatıyor ama sen gelip burada istisnasız her konuda olduğu gibi aynı şeyleri tekrarlıyorsun. Korona kapan ve belkide ölecek olan öğrenciler olmasına rağmen "İyiki açılmış, emeğimin karşılığını aldım" gibi sözler söylemen resmen "Onların canları umrumda değil benim sınavım çok iyi geçti" demekle aynı şey bana kalırsa.
Burada övünmüyorum. "Emeklerimin karşılığını aldım" övünmek mi? LGS'den 460 puan alan yiğidim yazım kurallarından daha bihaber. "Abi istemeyen çalışmayan öğrenciler Ziya bey ne olur yapın sınavları.", "Abi ben çok çalıştım yaaa lütfen sınav olsun emeğimiz gitmesin" hani nerede göremiyorum? Ben de bunlara gülüyorum sanki biz evimizde sınav olduk ya biz de okula gittik olduk biz de risk aldık, kendi hayatımı düşünsem okula gider miydim? Bırak sosyal de hayatımda "Ziya bey" diye bir kelime kullanmadım.

Burada övünmüyorum. "Emeklerimin karşılığını aldım" övünmek mi? LGS'den 460 puan alan yiğidim yazım kurallarından daha bihaber. "Abi istemeyen çalışmayan öğrenciler Ziya bey ne olur yapın sınavları.", "Abi ben çok çalıştım yaaa lütfen sınav olsun emeğimiz gitmesin" hani nerede göremiyorum? Demek ki haysiyet ve şeref yoksunu olan senmişsin demediğim şeyi bana mal ediyorsun. Bende bunlara gülüyorum sanki biz evimizde sınav olduk ya bizde okula gittik olduk bizde risk aldık, kendi hayatımı düşünsem okula gider miydim? Aynı şeymiş ona kalırsa iyi güldüm, iftiracılar şerefsiz, haysiyetsizdir sende öylesin. Bırak sosyal de hayatımda "Ziya bey" diye bir kelime kullanmadım. İftiracılık yapmanın yanında "kahkaha" emojisi atarak karşındakini sinir etiğini düşünen aciz bir yaratıksın.
Parantez içinde yazdıklarım sadece sizi değil genel olarak sizin gibi konuşan kitleyi temsil ediyor, yazım yanlışlarını bilerek yaptım. Siz de galiba yazım kurallarından haberdar değilsiniz yanında ve "kahkaha" bitişik şekilde yazılmış :D.

Cidden yazık...
Bana bu cümleleri nerede kullandığımı söyle, senin aynı şey olduğunu düşünüp düşünmemen umrunda değil bana somut bu cümleleri kurduğum yeri göster. O zaman dediklerimi tırnak içine alacaksın bir yerlerinden salladığın şeyleri değil.
Parantez içinde yazdıklarım sadece sizi değil genel olarak sizin gibi konuşan kitleyi temsil ediyor. Siz de galiba yazım kurallarından haberdar değilsiniz yanında ve "kahkaha" bitişik şekilde yazılmış :D.
Ben LGS'den 460 puan almadım.

Bana bu cümleleri nerede kullandığımı söyle, senin aynı şey olduğunu düşünüp düşünmemen umrunda değil bana somut bu cümleleri kurduğum yeri göster. O zaman dediklerimi tırnak içine alacaksın bir yerlerinden salladığın şeyleri değil.

Parantez içinde yazdıklarım sadece sizi değil genel olarak sizin gibi konuşan kitleyi temsil ediyor, yazım yanlışlarını bilerek yaptım.

Öğrencilerin %70' i sınav istiyor dendi, ne oldu; nerede o arkadaşlar?
Hâlâ 1-2 tanesi "İyiki açıldı, emeğimin karşılığını aldım." diyerek ortalıkta dolaşıyor işte. Geri kalan kısmı ben de sizin gibi çok merak ediyorum. Biz sanki emek vermedik :D.
Burada övünmüyorum. "Emeklerimin karşılığını aldım" övünmek mi?
Bana kalırsa bunu istisnasız her konuda söylemek övünmektir.

Yani denk geldim ama sen hayatımda gördüğüm en bencil, en inatçı ve en merhametsiz insansın. Sınav konularının altına gidip genelleme yaparak, sınavların iptalini isteyen insanları çalışmıyorsunuz diye yargılıyordun. Ailesi zor durumda kalan insanlar oldu, hatta ve hatta ölenler bile olmuştur. Sen hala daha emeklerinin karşılığından bahsediyorsun. Hadsizsin. Neyse ki meslek lisesinde okumuyorum, derslerime çalıştım ve yüksek not aldım ama sınavların yapılması tarafında değildim. Ayrıca güzel not aldığımı görünce de haysiyetsizlik yaparak karşılığımı aldım diye etrafta dolaşmadım. En azından zarar görenlere bir saygın olsun.

Eğitim seviyesi ileri gitsin diye insanları hastalıktan öldürecekler. İlla ki sınavları yapacaklar, bari online yapsınlar. Herkes evinden katılsın. Yüz yüze yapınca ne oluyor ? Aynı sorular değil mi ?

Geri
Yukarı