Okulun ilk günü nasıl geçti?

Obez sınıfında olan birisiydim; dalga geçtikleri konudaki gerçekleri kabul etmezsek ileriye gidemeyiz, o konuyu aşmaya çalışmalıyız. @Nieagerams
İnsanlar sizinle dalga geçme hakkına sahip değil. Obez olmak bır sorundur ve çözülmesi gerekir ama bunun farkına varmak için birinin sizle dalga geçmesi mi gerekiyor?
Bir şekilde dayanıyorum hocam.

Babamın bir sözü var "Kazımaz isen adam olamazsın" diye, kazıyacağız bir şekilde. :)
Allah yardım etsin.

Bunun farkına varmak için birinin sizle dalga geçmesi mi gerekiyor?
Evet, çoğu sorununu çözümünü kendi kendine bulamazsın.
İnsanlar sizinle dalga geçme hakkına sahip değil.
İnsan kendi ile barışmış ise dalga geçenleri duymaz bile çünkü neyin ne olduğunun farkındadır, dalga geçtikleri farklılığı düzeltmeyi denemeli.

İnsan kendi ile barışmış ise dalga geçenleri duymaz bile çünkü neyin ne olduğunun farkındadır, dalga geçtikleri farklılığı düzeltmeyi denemeli.

Kısa olmak şişman olmaktan daha kötü bence. Kilo verilir ama uzamak daha zor. Ben 15 yaşında 1.80 boyundayım. Sınıfta 1.98 olanlar var. Kendimi çok kısa hissediyorum ki 1.50 olanlar var onlar ne düşünüyordur acaba.

Obezlik gibi onemli bir soruna sahipse bir zahmet kendisi farkına varsın. İnsanlar sorunlarını bir başkasından dinleyerek öğrenebilir ama bu bunun için geçerli değil.

Sizin dalga geçenleri takip takmamanizin bir önemi yok. İnsanların dış görünüşleri diğer insanların eğlence aracı değil. Başka şey mi bulamamislar?

Merhaba. Okulun ilk günü nasıl geçti? Benimki açıkçası sıkıcıydı, hiç özlememişim okulu. Sürekli herkes birbirine hava atma peşinde, çok sevdiğim arkadaşlarım bile değişmiş. Bir de herkesin aklından düşmeyen şu boy meselesi. Çocuğun biri benimle aynı sınıfta yani 8. sınıf ama boyu 1.50 çocukla dalga geçtiler ve çocuk da bundan şikayetçiydi galiba çünkü direkt ağladı. Açıkçası rahatsız oldum. Benim boyumu da soranlar olur belki, 161. Neyse yani kısacası o okuldaki gereksiz muhabbetleri hiç özlememişim. Ve bu boy meselesi sadece bunlardan biri örnek verdim. Sizinki nasıl geçti?
  • Hocalarım iyi (Maşallah diyeyim).
  • Sınıfımda her sınıfta bulunan klasik sinir bozucu öğrenci.
  • Müdürün 40dk konuşması.
  • 11'e geçince sevdiğin arkadaşlarımdan ayrılan ben.
  • 9 ay + yaz tatili boyunca ders çalışma zorunluluğu (Sayısal seçtim. Yazılımcı olacağım.)
  • 33 kişilik ama sadece 28'i burada olan sınıf.
  • Ana baba günü gibi olan koridorlar.
  • Maskelerini bazı zamanlar indiren/çıkaran sağlık düşmanları.
  • Maskenin getirdiği satürasyon düşüklüğü ve ondan ötürü gelen uyku.
  • 40 dk ders + 10 dk tenefüs.

E artık iyi diyelim. Klasik okul işte özlememişim.

Fakat yine de okulda olmak bana mutluluk vermiyor da değil. Aslında severim okulu ama eğitim sisteminde çok berbat hataları olduğundan insanı nefret getiriyor.

Ben programcı olacaksam neden tarih, edebiyat, (çok ağır/gereksiz detaylı) fizik-kimya-biyoloji ve yine lüzumsuzca detaylı/ağır bir matematik ile görüyorum ki?

Bana kalsa 9 ayın her hafta içi 6 (ders saati olarak 8 ders saati) saat python ve C ile uğraşmak bana daha çok kazanç sağlar
gibi.

Sonuçta yazılımcı olunca Taaşuk-ı Talat'ı konuşacak ne vaktim ne de alanım kalır diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

0:29 ve 0:09

Geri
Yukarı