Okulunuz telefon veya bilgisayar götürmeye ne diyor?

İlk 1.5 dönem toplanmıyordu. Sonrasında toplama kararı alındı kutularda. Sınıf başkanı getirip götürüyordu. Okul müdür yardımcısı ve birkaç hoca da arada baskına geliyordu sınıflara. Arama yapılıyordu gizlice kullanan var mı diye. Sigara paketi falan da yakalanıyordu.

Sosyal'de bazı arkadaşlar bizim okul bu konularda çok katı demiş, merak ettim. Hiç el koyma veya çantanızı aradılar mı sizin?

Bizde yasak görürseler alıyorlar ilk yakalama 15 gün 2. yakalanma dönem sonu 3. yakalanma yıl sonuna kadar verilmiyor.

Ben yakalattım hatta 15 gün vermeyeceklerdi 3gün sonra velimle gelip aldım telefonu.

Bizde yasak görürseler alıyorlar ilk yakalama 15 gün 2. yakalanma dönem sonu 3. yakalanma yıl sonuna kadar verilmiyor.

Ben yakalattım hatta 15 gün vermeyeceklerdi 3gün sonra velimle gelip aldım telefonu.
Hocam ben de aynı şekilde telefonumu ciddi anlamda unutup hocaya teslim etmemiştim. Veliyi arattık, okul sonu alabilmiştim telefonu birkaç gün sonra.

Bizim okulda ilk ders dolaba koyuyoruz son ders çıkışa 5 dk kala geri alıyoruz. Ama başka bir arkadaşımın okulunda 9. sınıftan sonra telefonları almıyorlarmış. Tabii derste telefona bakarsa veya sessize almazsa el koyarlar.

Bizim okulda ilk ders dolaba koyuyoruz son ders çıkışa 5 dk kala geri alıyoruz. Ama başka bir arkadaşımın okulunda 9. sınıftan sonra telefonları almıyorlarmış. Tabii derste telefona bakarsa veya sessize almazsa el koyarlar.

Keşke öyle olsa derste yasak olsa sadece mükemmel olurdu ders programlarının falan fotosunu çekmek daha iyi oluyor.

Geri
Yukarı