Okumak mı çalışmaya devam etmek mi?

Öncelikle merhaba. Kısaca anlatayım. İspanya'da teyzemin lokantası var ve 8 ay önce ciddi bir karar vererek çalışmaya başladım. Garson olarak çalışıyorum. Okulu bıraktım. 9. sınıf terkim. Şu an Türkiye'ye ailemi ziyarete geldim 1 ay sonra geri gideceğim. Bir gün sohbet ederken, teyzem hem okula, hem de çalışmaya devam edebileceğimi söyledi. Ama ben hayır dedim. Şu an her gece ailemle onu tartışıyorum😃😃 Sizin de fikirlerinizi almak için konu açtım.

Şimdi okul okusam, çalışma saatim azalır ve az para kazanirım haliyle hem okul hem çalışmak benim için zor olur. Ayrıca gelecek için hedeflerim var ve para biriktiriyorum. İspanyolca artık çok iyiyim diyebilirim. Ama vatandaşlığım yok ve okulda dışlanır mıyım bilemem. Aklım okusam düzgün bir yerlere varabilirim diyor, diğer yandan okula harcayacağım vakiti çalışıp para kazansam ileride iyi işler yapabileceğimize söylüyor.

Evet, sözler sizde. Şimdiden yapacağınız her yorum için minnettarım herkese iyi sosyaller dilerim.

Öncelikle merhaba. Kısaca anlatayım. İspanya'da teyzemin lokantası var ve 8 ay önce ciddi bir karar vererek çalışmaya başladım. Garson olarak çalışıyorum. Okulu bıraktım. 9. sınıf terkim. Şu an Türkiye'ye ailemi ziyarete geldim 1 ay sonra geri gideceğim. Bir gün sohbet ederken, teyzem hem okula, hem de çalışmaya devam edebileceğimi söyledi. Ama ben hayır dedim. Şu an her gece ailemle onu tartışıyorum😃😃 sizin de fikirlerinizi almak için konu açtım.

Şimdi okul okusam, çalışma saatim azalır ve az para kazanirım haliyle hem okul hem çalışmak benim için zor olur. Ayrıca gelecek için hedeflerim var ve para biriktiriyorum. İspanyolca artık çok iyiyim diyebilirim. Ama vatandaşlığım yok ve okulda dışlanır mıyım bilemem. Aklım okusam düzgün bir yerlere varabilirim diyor, diğer yandan okula harcayacağım vakiti çalışıp para kazansam ileride iyi işler yapabileceğimize söylüyor.

Evet, sözler sizde. Şimdiden yapacağınız her yorum için minnettarım herkese iyi sosyaller dilerim.

Ben olsam hayatta okumam uğraşmam devam et böyle bence güzel para alıyosan.

Spesifik bir hedefin varsa; doktorluk gibi, okuyabilirsin. Onun dışında sırf diploma için kendini yormana ne kadar gerek var emin değilim, orada açıktan okuma varsa o şekilde yapabilirsin.

Hocam hiç gerek yok. Teyzeniz işleri büyütürse (yeni bir lokanta açmak gibi) başına sizi geçirir muhtemelen ya da üst pozisyonlarda yer alırsınız zamanla. İspanyolcanız olur hem.

İspanya da okuma ve vatandaş olma şansın varsa onu değerlendir. Bunun dışında en azından lise mezunu ol derim çünkü günümüz dünyasında sosyal olarak eğitim durumu çok öne çıkacak. Bilemedim yani hayat senin duruma sen bakacaksın. Ben olsam okuma imkanımı değerlendirirdim ama İspanya da okumak yoksa TR'ye geleceksen liseni bitir tekrar geri dön.

Yeni konular

Geri
Yukarı