Emekli Olup Çalışmaya Devam Etmek

Arkadaşlar çevremde emekli olup da çalışmaya devam eden kişiler var. Özellikle devlet ve özel sektörlerde. Ben böyle çalışmalarını doğru bulmuyorum. Çünkü atama bekleyen ve paraya ihtiyacı olup çalışmak isteyen gençlerin önünü kesiyorlar.
Zaten devlet emekli maaşı ikramiye falan veriyor. Çalışmayı bıraksalar. Belki yeni mezun olan bir öğretmen ya da normal bir memur geçecek . Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında. Bir de şunu söyleyeceğim. Lisedeki hocaları görevden alıp maaş verseler. Onun yerine yeni mezun olmuş. Genç hocalar getirseler güzel olmaz mı. Dersler daha eğlenceli geçer hem.
Şimdiki hocalar tecrübeden dolayı ciddi bir hala bürünüyorlar. Hocalar genç olsa, öğrencilerin halinden de anlarlar ona göre ders işlerler bence.
Çoğu kişi aynı cevabı vermiş. Ülkemizde tek bir emekli maaşı " 1000 ila 2000" arasi değişiyor dimi. Kime yetecek? .düşünün emeklisiniz ve cocugunuz var universite okuyan bir de kiziniz var evlenecek! Gel hadi çık işin içinden. Eger ciddi bir birikim yoksa bu ülkede ölene kadar çalışmak şart... derseniz ben mandıra filozofu gibi yaşamak istiyorum satarlar evi arabayı ozaman olur ancak. Onuda hicbi insanoglu kaldirama bu devirde.
Özetle sistem bu şekilde devam eder...

Hak veriyorum. Burada emekli olanların çoğu 5 yıldızlı dünya turuna çıkıyor.
Ayrıca deneyim edip gördüğüm kadarıyla bizdeki yaşlı teyzeler gibi yer isteyen teyzeler de yok. Hepsi benden dinç ve sağlıklı insanlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı