Okyanusun ortasından telefon ile aranmışım

aragornxx

Hectopat
Arkadaşlar beni böyle bir numara aramış sabah saatlerinde uykuluydum duymamışım. Numara bu +68896**** son 4 hanesini yine de vermeyeyim dedim. Etik bulmuyorum ifşa durumlarını. +688 kodunu arattıgımda Tuvalı ada ülkesini Google'dan buldum. Yani dünyanın bir ucu bu numaranın benimle ne işi olabilir ki?

Google Maps'den baktım okyanusun ortasında küçük bir adacık.

Tuvalı hakkında bilgi: Tuvalu; Büyük Okyanus'ta, dokuz adet mercan adasından oluşan Polinezya ülkesidir. İngiliz Milletler Cemiyeti'ne üye olup devlet başkanı olarak İngiltere kraliçesini kabul eder. ABD'ye bağlı bir eyalet olan Hawaii Adası ile Avustralya arasında bulunmaktadır.

Biraz merak ve endişe içerisindeyim. Benimle hiçbir alakası olmayan bir adadan ben niye arandım ki?

Son düzenleme:
Gerçekten garip bir durum arkadaşımıda bir kere +61 kodlu bir numara aramış (avusturalya) kim neden arar ki?

Numarayı geri aradım. Zannettim işlerimle ilgili beni aradılar. Bir baktım yurt dışı aramaymış sonra numarnın ilk 3 rakamını falan arattım acaba yanlışlık mı var dedim. Tuvalı ülkesi çıktı. Ülkede 12.000 nüfus mu ne varmış. Bula bula beni bulmuşlar. İnsan bazen garipsiyor ve merak ediyor işte. Bu sorunun cevabını almak istiyorsun. Ama alamayınca merakta kalıyorsun bu biraz can sıkıcı. Neden arandıgımı bilsem iyi olurdu.

Geri
Yukarı