Olası bir Rus tehdidine karşı ABD Türkiye'ye uçak gemisi gönderiyor

Hemen iletin.
Diyorsunuz ya ABD bizi korumak istiyor onun için söyledim.
O tanklar da Rusya'ya karşı yerleştirildi. Bu zihniyet ile pek bir yere varılmaz, NATO 5. madde gereğince savaş durumunda yapması gerekeni yapıyor siz komple teorileri üretiyorsunuz.

Bugüne kadar Rusya ile savaşmadıysak bunun tek nedeni NATO üyesi olmamızdır, NATO'ya girebilmek uğruna Kore savaşına katıldık. NATO'ya üye olmasak şu an Azerbaycan gibi bir Rus kukla devleti olurduk.

O tanklar da Rusya'ya karşı yerleştirildi. Bu zihniyet ile pek bir yere varılmaz, NATO 5. madde gereğince savaş durumunda yapması gerekeni yapıyor siz komple teorileri üretiyorsunuz.

Bugüne kadar Rusya ile savaşmadıysak bunun tek nedeni NATO üyesi olmamızdır, NATO'ya girebilmek uğruna Kore savaşına katıldık. NATO'ya üye olmasak şu an Azerbaycan gibi bir Rus kukla devleti olurduk.

Aynen aynen Rusya'ya karşı yerleştirildi.

Rusya'ya karşı yerleştirmek isteseydi Polonya Romonya Macaristan Slovakya'ya yerleştirirdi.
Türkiye'nin dibin de ki Dede Ağaç a değil.
Ekran Alıntısı.PNG

NATO'ya girebilmek uğruna Kore savaşına katıldık.
Hatırlıyorum Yunanistan'ı şartsız şurtsuz kabul edenler bize Kore savaşına gitmek şartı koydular.
Yalandan askerlerimiz belki de daha önce hiç bir Türk askerinin ayak basmadığı topraklara savaşmaya gittiler.

Son düzenleme:
Aynen aynen Rusya'ya karşı yerleştirildi.

Rusya'ya karşı yerleştirmek isteseydi Polonya Romonya Macaristan Slovakya'ya yerleştirirdi.
Türkiye'nin dibin de ki Dede Ağaç a değil.
Eki Görüntüle 1324264

Hatırlıyorum Yunanistan'ı şartsız şurtsuz kabul edenler bize Kore savaşına gitmek şartı koydular.
Yalandan askerlerimiz belki de daha önce hiç bir Türk askerinin ayak basmadığı topraklara savaşmaya gittiler.
Keşke sana yerleştirmeden önce sorsalarmış.

Kesin bize karşı yerleştirmişlerdir çünkü NATO üyesi ABD NATO üyesi Türkiye2ye saldırmak istiyor ve Türkiye de buna hiç itiraz etmiyor.

Çok mantıklı, devam aynen bu kafa ile.

Dua et ki NATO'ya aldılar, halen art şurt diyorsun. Savaşa bile girmeyi göze aldık NATO uğruna sırf bu bile NATO'nun bizim için ne kadar hayati olduğunu gösteriyor.

Zaten Türkiye'yi almaları da ilginç gerçi ama o zamanlar batı ile iyi ilişkileri olan demokratik bir devlet idik sırf bunun hatırına alındık, şu an olsa asla almazlardı.

Kesin bize karşı yerleştirmişlerdir çünkü NATO üyesi ABD NATO üyesi Türkiye2ye saldırmak istiyor ve Türkiye de buna hiç itiraz etmiyor.

Çok mantıklı, devam aynen bu kafa ile.

Aynen.
NATO üyesi olduğumuz için ABD NATO müttefikine değil de PKK YPG türevlerini tırlar dolusu silah sevkiyatı yapıyor.
Ne kadar da güzel.
Biz kimiz ki?
ABD PKK ya yardıma devam etsin.
Gel müttefikin olarak 30 yıldır uğraştığın sana ekonomik bir külfet de bırakan bu terör örgütlerini beraber bitirelim demesine gerek yok.
Ne de olsa NATO üyesi olarak ABD'nin müttefikiyiz.
Bize sakın yardım etmesin.
Sen de bu kafa ile devam et o zaman.
Polyanacı lık yapmaya gerek yok.

PYD- YPG başkanı kaç defa Türkiye'ye geldi bu adamı devlet töreni ile devlet başkanı gibi karşıladılar, hükümetin istediği gibi Esad'a karşı savaşmayınca birden terörist oldu adam. Sen dün devlet töreni ile karşıladığın adama yarın terörist dersen kimse seni ciddiye almaz.

İşid ile mücadele eden tek unsur YPG idi o zamanlar.

Türkiye de bir takım isim vermeyeyim unsurlara silah ve insanı yardım yaptı bu artık açık bilinen bir şey. Tüm dünya bu unsurlarla mücadele ederken üstelik, Suriye devleti dışındaki herkesi destekledi ama Suriye devleti ile kimsenin bir sorunu yoktu Türkiye dışında.

Esad da savaştan birkaç yıl önce " kardeşim Esad" idi.

Böyle tutarsız bir dış politika izleyip ama batı şöyle böyle diyerek ancak zekasızları ikna edersiniz.

Salih Müslüm Türk pasaportu ile dolaşıyordu o dönemde şimdi de sen buna terörist demedin tartışmaları dönüyor. Gerçekten komedi filmi gibi ülkeyiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
PYD- YPG başkanı kaç defa Türkiye'ye geldi bu adamı devlet töreni ile devlet başkanı gibi karşıladılar, hükümetin istediği gibi Esad'a karşı savaşmayınca birden terörist oldu adam. Sen dün devlet töreni ile karşıladığın adama yarın terörist dersen kimse seni ciddiye almaz.

İşid ile mücadele eden tek unsur YPG idi o zamanlar.

Türkiye de bir takım isim vermeyeyim unsurlara silah ve insanı yardım yaptı bu artık açık bilinen bir şey. Tüm dünya bu unsurlarla mücadele ederken üstelik, Suriye devleti dışındaki herkesi destekledi ama Suriye devleti ile kimsenin bir sorunu yoktu Türkiye dışında.

Esad da savaştan birkaç yıl önce " kardeşim Esad" idi.

Böyle tutarsız bir dış politika izleyip ama batı şöyle böyle diyerek ancak zekasızları ikna edersiniz.

Salih Müslüm Türk pasaportu ile dolaşıyordu o dönemde şimdi de sen buna terörist demedin tartışmaları dönüyor. Gerçekten komedi filmi gibi ülkeyiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynen kardeşim.

PKK, 10 Ağustos 1997 yılından beri ABD Hükûmeti'nin "Yabancı Terörist Organizasyonlar" listesinde yer almaktadır.[3][4] Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı 2003'te yaptığı açıklamada PKK'nın her ne isim altında olursa olsun terör örgütü olarak kabul edildiğini açıklamıştır.[5]

2005 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Richard Boucher, basın toplantısında bir gazetecinin The Washington Post gazetesi'nde çıkan bir habere atıfta bulunarak ABD hükümetinin Irak'ta faaliyetlerini sürdüren PKK'ya karşı bir önlem almamasının Türkiye'de ABD karşıtlığını güçlendirdiği ile ilgili sorusuna cevap verdi. Boucher, PKK örgütünün, terörist bir örgüt olduğunu ve Irak topraklarının teröristlerce bir sığınak olarak kullanmasını engellemeye çalıştıklarını açıkladı.[6]

Tribüne oynama.
Onlar bizim müttefikimiz.
Tabi ki PKK ya yardım edecekler değil mi ?
Dediklerin den bunu anlıyorum.

USS Harry S. Truman uçak gemisi Rusya'dan gelebilecek bir tehdide karşı Ege Denizine konuşlanacak. Ukrayna'da rezil olan Rusya böyle bir girişimde bulunamaz ama yine de önlem önlemdir.

NATO Türkiye için tehdittir gibi bir algı yaratılıyor hala bazı TV kanallarında. Bunlar zorla Türkiye'yi NATO'dan çıkaracaklar işte o zaman görürüz dünyanın kaç bucak olduğunu.

İlber hocanın bir sözü geliyor aklıma "Yarı cahiller zır cahillerden daha tehlikelidir.".
Asıl sorun sende, hala ABD nin Türkiye'yi koruyacağını sanıyorsun. Sorun da bu işte, daha önce olanlar yetmemiş gibi hala daha ABD nin Türkiye'ye yararlı olacağını zannediyorsunuz. Bu ülke böyle bir yere gitmez!

Dua et ki NATO'ya aldılar, halen art şurt diyorsun. Savaşa bile girmeyi göze aldık NATO uğruna sırf bu bile NATO'nun bizim için ne kadar hayati olduğunu gösteriyor.
Zorundaydılar.
NATO da ön önemli devletler den biri biziz.
Konum olarak.
Zaten Türkiye'yi almaları da ilginç gerçi ama o zamanlar batı ile iyi ilişkileri olan demokratik bir devlet idik sırf bunun hatırına alındık, şu an olsa asla almazlardı.
Evet babamızın hayrına aldılar bizi.

Son düzenleme:
Zorunda değillerdi ve zaten güle isteye almadılar Türkiye'yi, Kore savaşına katıldığı için aldılar.

Önemli bir ülke idik ama artık değiliz. Önemli ülke olmamız da yine NATO ve NATO standartları sayesinde, yoksa Türk Ordusu sovyet hurdalarına mahkum kalırdı ve önemli ve güçlü bir ordu hayal olurdu.

NATO artık Türkiye'yi önemli ve güçlü bir ülke olarak görmüyor, Yunanistan'a kayacak bu ilgileri. Bu nedenle Doğu Akdeniz'de Yunanistan'ı destekliyorlar. Bu da işte bizim yanlış politikalarımız nedeniyle bu hale geldi.

Artık en büyük 20 ekonomi arasında da değiliz. Türkiye kazanımlarını kaybediyor bu dönemde. İleri değil geriye gidiyoruz.

Zorunda değillerdi ve zaten güle isteye almadılar Türkiye'yi, Kore savaşına katıldığı için aldılar.

Önemli bir ülke idik ama artık değiliz. Önemli ülke olmamız da yine NATO ve NATO standartları sayesinde, yoksa Türk Ordusu sovyet hurdalarına mahkum kalırdı ve önemli ve güçlü bir ordu hayal olurdu.

NATO artık Türkiye'yi önemli ve güçlü bir ülke olarak görmüyor, Yunanistan'a kayacak bu ilgileri. Bu nedenle Doğu Akdeniz'de Yunanistan'ı destekliyorlar. Bu da işte bizim yanlış politikalarımız nedeniyle bu hale geldi.
@Jira
Nato nun Rusya ya karşı yerleştirdiği askerlerin konum haritasını atarmısın.
Ben çok aradım ama bulamadım.
Bir konuda atmıştın.

Haritayı atarsa Türkiye nin NATO için önemli olup olmadığını görebiliriz.
Burada bir konuda paylaştı ama o konuyu bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı