Olası bir Rus tehdidine karşı ABD Türkiye'ye uçak gemisi gönderiyor

dogant

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
USS Harry S. Truman uçak gemisi Rusya'dan gelebilecek bir tehdide karşı Ege Denizine konuşlanacak. Ukrayna'da rezil olan Rusya böyle bir girişimde bulunamaz ama yine de önlem önlemdir.

NATO Türkiye için tehdittir gibi bir algı yaratılıyor hala bazı TV kanallarında. Bunlar zorla Türkiye'yi NATO'dan çıkaracaklar işte o zaman görürüz dünyanın kaç bucak olduğunu.

İlber hocanın bir sözü geliyor aklıma "Yarı cahiller zır cahillerden daha tehlikelidir.".

Son düzenleyen: Moderatör:
Abd nin bizi korumak gibi bir kaygıya düşeceğini pek sanmıyorum. Burdaki örtülü amaç abd bizi rusyaya yandaşı olarak gösterip olası bir türkiye-rusya gerilimi çıkarmak olabilir. Zaten rusya-ukrayna savaşını körükleyen de abd idi. Rusya abd ye ders vermek için abd nin kışkırttığı ukraynayı vuruyor.

Rusya ve Ukrayna yanlısı değilim 1 millet 2 devlete de acımıyorum tek üzüntüm çocuklar gerisi vicdanı red uyguluyorum.

Rusya sivillere ve şehirlere fazla yıkıcı olmasın en az sivil kaybı ile savaşta bu yüzden kaybı çok ve bu kadar uzadı.

Abd nin bizi korumak gibi bir kaygıya düşeceğini pek sanmıyorum. Burdaki örtülü amaç abd bizi rusyaya yandaşı olarak gösterip olası bir türkiye-rusya gerilimi çıkarmak olabilir. Zaten rusya-ukrayna savaşını körükleyen de abd idi. Rusya abd ye ders vermek için abd nin kışkırttığı ukraynayı vuruyor.
Kaygıya düşmez zorunda. ABD değil NATO olarak bakın olaya. Eğer böyle durumlarda önlem alınmasa (hangi ülke için olursa olsun) NATO'nun hiçbir güvenilirliği ve vasfı kalmaz.

Bu ülkede zirveye çıkan batı düşmanlığı bizi Afganistan, Ortadoğu tarzı bir devlete dünüştürecek. Bu devletler de batı düşmanlığı yüzünden batıdan, medeniyetten uzaklaşa uzaklaşa, komple teorisi geliştire geliştire şu anki hallerini aldılar.

AB ile müzakereler bitti, sırada NATO var. NATO'dan da uzaklaşınca gelsin İslam devleti.

USS Harry S. Truman uçak gemisi Rusya'dan gelebilecek bir tehdide karşı Ege Denizine konuşlanacak. Ukrayna'da rezil olan Rusya böyle bir girişimde bulunamaz ama yine de önlem önlemdir.

NATO Türkiye için tehdittir gibi bir algı yaratılıyor hala bazı TV kanallarında. Bunlar zorla Türkiye'yi NATO'dan çıkaracaklar işte o zaman görürüz dünyanın kaç bucak olduğunu.

İlber hocanın bir sözü geliyor aklıma "Yarı cahiller zır cahillerden daha tehlikelidir.".
ABD bizi çok korumak istiyorsa Dede Ağaç ta yaptığı askeri yığınağı çeksin.

Gerisini biz hallederiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı